11.12.2015 09:26

Syrena Meluzyna R wystartuje w Barbórce

Wyczynowa wariacja stworzona na podstawie nowoczesnej Syreny, opracowywanej przez AK Motor, zadebiutuje na żywo 12 grudnia 2015 roku podczas 53. Rajdu Barbórka na odcinku specjalnym na ulicy Karowej w Warszawie.

Syrena Meluzyna R wystartuje w Barbórce
kadr z wideo

Wersja rajdowa nazywa się Meluzyna R i została przygotowana wyłącznie pod kątem sportów motorowych. Bazą wyjściową dla tego pojazdu była prototypowa wersja, stanowiąca kontynuację samochodu marki Syrena produkowanego w XX wieku. Za całym projektem stoi kanadyjska firma AK Motor International Corporation, która ten wyczynowy model opracowała wraz z firmą Proto Cars z Nysy.

Na oficjalnym fanpage'u Dytko Sport, warsztatu przygotowującego samochody do rajdów, opublikowano zdjęcia „R-ki”:

Samochód miejski w stylu retro ma 4,04 m długości, 1,82 m szerokości, 1,44 m wysokości, przy rozstawie osi równym 2,51 m. Nadkola wypełniają opony Pirelli 225/650-18LTVA RE7. Pojazd dysponuje napędem na obie osie, na które przenoszone jest 400 KM pochodzących z 4-cylindrowego, 4-suwowego, turbodoładowanego silnika. Nadwozie oparto na rurowej ramie przestrzennej.

Auto w pełnej krasie możecie zobaczyć tutaj:

Odmiana R wyróżnia się ogromnym tylnym spojlerem, dyfuzorem, zderzakami z wlotami powietrza, mocno poszerzonymi wszystkimi 4 nadkolami, smuklejszymi, bardziej opływowymi lusterkami, ogromną osłoną chłodnicy oraz nakładkami na przednie światła. Jak na typowo wyczynowe auto przystało, bagażnik i maskę otwiera się przy użyciu tzw. spinek. Wnętrze swoim wyglądem także zdradza sportowe aspiracje – w celu redukcji wagi wszelkie zbędne elementy zostały wyrzucone. Zamiast standardowych foteli, znajdziemy lekkie, siedzenia sygnowane przez Recaro z wielopunktowymi pasami. Jeszcze większy poziom bezpieczeństwa ma zapewniać specjalna klatka.

Syrena swoimi kształtami może nieco na myśl przywodzić Volkswagena Beetle’a, od którego jest krótsza, nieco szersza i subtelnie niższa. 

W wersji R wygląda iście bojowo! To kolejny powód, by 12 grudnia 2015 odwiedzić ulicę Karową...

Wybieracie się?

Tagi: #News #Syrena