12.04.2017 11:11

Tak wygląda chińska kopia Maserati Levante

Już wkrótce do sprzedaży trafi WEY VV7. Auto pod względem stylistycznym przypomina Maserati Levante.

Tak wygląda chińska kopia Maserati Levante
foto: materiały prasowe

Jednak tym razem chiński producent był nieco bardziej subtelny i nie próbował skopiować kropka w kropkę włoskiego pojazdu, czego nie można powiedzieć o Landwindzie X7 (wzorowanym na Land Roverze Evoque) czy Zotye SR9 (kopii Porsche Macana). Co jednak nie zmienia faktu, że styliści Maserati doszukują się w tym „dziele sztuki” wielu podobieństw. Przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę samo nadwozie. Podobne są proporcje, układ i kształt poszczególnych elementów i przetłoczeń.

WEY to luksusowa marka będąca pod wodzą Great Wall Motors. Najnowszy model VV7 dostępny jest z 12,3-calowym wyświetlaczem systemu multimedialnego. Pod jego maską znajdziemy między innymi 2-litrowy silnik turbodoładowany o mocy 235 KM i 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekazywany na obie osie za pośrednictwem automatu o 7 przełożeniach.

Samo wnętrze wydaje się być połączeniem paru niemieckich samochodów. Nawiewy i ułożenie ekranu systemu multimedialnego przywodzą na myśl Audi, a przyciski na konsoli środkowej między podłokietnikiem a lewarkiem skrzyni biegów – Porsche.

Czytając komentarze można dojść do wniosku, że auto podoba się sporej liczbie osób. Nawet jeśli nie zgadzacie się z opinią stylistów Maserati, jedno jest pewne – VV7 czerpie inspirację z wielu różnych modeli, nie tylko z Levante. I właśnie dlatego prawie każdy jest w stanie dostrzec w tym pojeździe elementy przypominające inne samochody. Niektórzy sugerują inspirację autami marki Honda, inni wskazują na Mazdy, Jaguary, a nawet Bentleye.

Warto jednak mieć na uwadze to, że współczesne marki samochodowe z chęcią współpracują ze sobą, dzielą poszczególne elementy. Wszystko po to, by ciąć koszty produkcji. Dlatego nawet w autach europejskich producentów nietrudno doszukiwać się podobieństw.

Tagi: News Galeria