05.05.2017 13:10

Takiej zapowiedzi zawodów driftingowych jeszcze nie widzieliście

Liga Drift Masters Grand Prix opublikowała filmik promocyjny zachęcający do udziału w II rundzie DMGP. Zrobili to w naprawdę wyjątkowy sposób. 

Takiej zapowiedzi zawodów driftingowych jeszcze nie widzieliście
foto: kadr z wideo

Polacy przez inne narodowości postrzegani są jako dresiarze, miłośnicy cebuli i... bujnych wąsów. Jak się okazuje może to być dobry materiał na filmik promocyjny. 

Drift Masters Grand Prix, jedna z lig driftingowych w Polsce, wypuściła dzisiaj, 5 maja 2017 roku, do sieci filmik promocyjny II rundy, która odbędzie się na torze Nürburgring w Niemczech. Nie było by to nic niezwykłego gdyby nie sposób w jaki ukazali drifting w Polsce. 

Wstęp filmu pokazuje jak odbierani jesteśmy na świecie. Pamiętacie dowcip o kradzieży niemieckiego auta i, że na 100% jest już w naszym kraju? Te stereotypy wyśmiali właśnie na początku filmu by w później przenieść nas w świat dla wielu ludzi nieznany. 

Polscy zawodnicy są czołówką w świecie driftingu. Wygrywają, bądź stają na pudle, w każdych zawodach międzynarodowych. Piotr Więcek obecnie odbywa zawody w USA w FormulaD. Karolina Pilarczyk, jedyna licencjonowana zawodniczka driftingowa w kraju, uzyskała tytuł Queen of Europe. Natomiast Paweł Trela w zeszłym roku triumfował w zawodach driftingowych na Ukrainie. 

To tylko kilka przykładów jak polscy drifterzy nie mają sobie równych na świecie w tym widowiskowym sporcie. Jeśli też chcielibyście zaistnieć w tym sporcie, nie róbcie tego jak chłopak z Łodzi. 

Aleksandra Kopka
Tagi: drift drift masters grand prix