30.12.2015 15:14

Technologia bezdotykowego sterowania multimediami BMW

BMW opublikowało pierwsze zdjęcie innowacyjnego systemu, który oficjalnie zadebiutuje na pokazach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas.

Technologia bezdotykowego sterowania multimediami BMW
foto: materiały prasowe

Najnowsze rozwiązanie nazwane zostało AirTouch. Za jego pomocą możliwe będzie obsługiwanie dotykowego ekranu bez… dotykania go! Bawarska marka opublikowała pierwsze zdjęcie, które zdradza jak wygląda interfejs technologii przyszłości. To krok naprzód w połączeniu kierowcy z samochodem.

Innowacyjny system wykorzystuje czujniki do rejestrowania ruchów rąk w przestrzeni między lusterkami a konsolą centralną. Podobne rozwiązanie obecnie wykorzystywane jest w BMW serii 7 i pozwala na odbieranie telefonu oraz dostosowywanie głośności przy pomocy gestów 3D.

AirTouch aktywuje się specjalnym przyciskiem umieszczonym na obręczy koła kierowniczego lub za pomocą drugiego przycisku znajdującego się na drzwiach pasażera.

Według BMW nowoczesna technologia ma ułatwić obsługę, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo, zapewniając łatwy dostęp do najważniejszych funkcji.

Działanie systemu sterowania gestami możecie zobaczyć na tym filmie:

BMW serii 7 jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów w swojej klasie i dowodem na to, że Bawarczycy stawiają na innowację. Oferuje między innymi system autonomicznego wyjeżdżania i wjeżdżania do garażu przy użyciu specjalnego kluczyka. 

Do sterowania panelem klimatyzacji, regulowania ogrzewania, ustawiania funkcji wentylowanych i ogrzewanych foteli służy nowy, dotykowy wyświetlacz. Laserowe światła zaś mają zapewniać zasięg do 600 metrów.

Pokazowym samochodem na targach CES, które odbędą się 6-9 stycznia 2015 roku, ma być BMW i8 w wersji Spyder. W stosunku do odmiany z zamkniętym dachem z pewnością znacznie łatwiejsze powinno być wysiadanie z niego.

Tagi: #BMW #News