14.12.2015 16:40

Unikatowy Rolls-Royce Sunrise Phantom

Brytyjski producent ekskluzywnych samochodów – Rolls-Royce – zaprezentował Phantoma z wydłużonym rozstawem osi w specjalnej edycji Sunrise.

Unikatowy Rolls-Royce Sunrise Phantom
foto: materiały prasowe

Wyróżnikiem tego modelu jest specjalna powłoka lakiernicza, która według producenta odbija promienie słońca w ciągu dnia, tworząc „subtelny i olśniewający blask”. We wnętrzu znalazła się wysokiej jakości tapicerka w różowym kolorze, komponująca się z drewnianymi wstawkami na konsoli środkowej, kole kierowniczym i drzwiach.

Rolls-Royce Phantom niemalże w niezmienionej formie produkowany jest od 2003 roku. W maju 2012 roku zadebiutowała nowsza, druga seria tego modelu – zyskała jedynie nowe, kwadratowe światła LED, zmienioną osłonę chłodnicy, srebrne wstawki wokół szyb, zmodernizowane zderzaki, wygładzoną deskę rozdzielczą z powiększonym, 8-calowym ekranem LCD, lepszy system audio oraz nową, 8-biegową przekładnię automatyczną.

Model z wydłużonym rozstawem osi został po raz pierwszy pokazany na targach w Chinach w 2012 roku. Według producenta auto w tej konkretnej wersji dysponuje największą przestrzenią na nogi spośród wszystkich kiedykolwiek produkowanych pojazdów osobowych, wynoszącą blisko 135 cm oraz najwygodniejszymi fotelami w historii motoryzacji.

Phantom wytwarzany jest w trzech wersjach nadwoziowych – limuzyna, opcjonalnie z wydłużonym rozstawem osi, coupe i kabriolet. Wszystkie one napędzane są 6,7-litrowym silnikiem V12 o mocy 460 KM i 720 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracującym z 8-biegowym automatem ZF.

Od 2012 roku powstało 8 limitowanych odmian, w tym:

  • London Olympic Games Phantom Drophead Coupe
  • Phantom Art Deco
  • Home of Rolls-Royce Collection Phantom
  • Celestial Phantom
  • Chicane Phantom Coupé
  • Pinnacle Travel Phantom
  • Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé Waterspeed Collection
  • Rolls-Royce Phantom Limelight

Limuzyna Rolls-Royce’a mierzy od 5,84 m do 6,09 m długości, 1,99 m szerokości i 1,64 m wysokości. Masa własna wynosi 2550 kg lub 2670 kg w przedłużonej wersji.

Według Brytyjczyków, następca Phantoma ma zadebiutować w 2018 roku. To oznacza, że cykl życia tego modelu może wynieść nawet 15 lat. A to bardzo, bardzo długo jak na motoryzacyjne standardy.

Tagi: #News #Rolls-Royce