22.08.2017 15:44

VW wraca do przyszłości elektrycznym „Ogórkiem”

Niemiecki producent samochodów ugiął się przed klientami – obiecał wdrożyć do produkcji prototyp I.D. Buzz, będący elektryczną wariacją na temat kultowego Volkswagena T1.

VW wraca do przyszłości elektrycznym „Ogórkiem”
foto: materiały prasowe

Początkowo podobno nie było takich planów – producent jednak został ujęty liczbą zapytań o to, czy samochód wejdzie do sprzedaży. Na premierę produkcyjnej wersji przyjdzie nam jednak nieco poczekać – w pełni elektryczny Transporter trafi do salonów w 2022 roku.

Busa pokazano w 2017 roku w USA jako część rodziny pojazdów koncepcyjnych I.D. – VW zamierza w ciągu najbliższych lat wprowadzić do sprzedaży 30 w pełnych elektrycznych modeli zbudowanych.

„Ogórek” produkowany był bez większych zmian wyglądzie przez 17 lat. Prototyp I.D. Buzz wygląda tak:

Nie wiadomo jeszcze, czego można spodziewać się po finalnej wersji elektrycznego busa. Wygląd zewnętrzny najprawdopodobniej pozostanie podobny, zmianie – na nieco bardziej praktyczne i mniej futurystyczne – ulegnie najpewniej wnętrze.

Ciekawie mogą prezentować się osiągi samochodu. Według Volkswagena I.D. Buzz jest szybki – rozpędza się do 100 km/h w 5 sekund, a prędkość maksymalna została ograniczona (ze względu na zasięg) do 160 km/h.

Na jednym ładowaniu busik przejeżdża ponad 600 km (i to już dziś), a system szybkiego ładowania uzupełni energię w akumulatorach do 80% pojemności w pół godziny. Kilka lat dzielących nas od premiery może przyczynić się do polepszenia tych parametrów.

Który samochód wolelibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: News