25.02.2016 13:25

Volvo V40 przeszło kurację odmładzającą na rok 2017

Szwedzi wzięli na warsztat swój nieco leciwy model V40 i go subtelnie wygładzili, upodabniając do większych i nowszych aut w gamie – XC90 i S90.

Volvo V40 przeszło kurację odmładzającą na rok 2017
foto: materiały prasowe

Odmiana po modernizacjach zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2016 roku. Najwięcej styliści Volvo zmienili z przodu – nowe V40 otrzymało bardziej jednolite reflektory. Ponadto przeprojektowano osłonę chłodnicy oraz przedni zderzak. Do wyboru przyszłych właścicieli będą nowe kolory nadwozia, a wśród nich aż 4 odcienie niebieskiego oraz złota barwa o nazwie Luminious Sand.

O tym jak istotny to model dla Szwedów wspomniał Bjorn Annwall, starszy wiceprezes sprzedaży i marketingu w Volvo Car Group:

"

V40 jest najlepiej sprzedającym się Volvo w Europie i drugim najbardziej popularnym na świecie, co oznacza, że jest niezwykle dla nas ważny. Odświeżona odmiana na rok 2017 ma być jeszcze bardziej atrakcyjna dla ludzi zainteresowanych tym segmentem. "

We wnętrzu zmienione zostały przede wszystkim materiały wykorzystane do jego wykończenia. Oferowane będą także kontrastujące szwy. Po raz pierwszy w modelu V40 klienci będą mogli zdecydować się na opcjonalną czarną podsufitkę.

Inżynierom Volvo udało się zredukować – emitowany przez silnik D2 – poziom zanieczyszczeń do wartości 89 g/km.

Szwedzi wykorzystują w V40 technologię oczyszczania powietrza wtłaczanego do kabiny, która nazywa się CleanZone. Taki system jest szczególnie warty do rozważenia przez astmatyków i alergików – zresztą powstał on we współpracy ze stowarzyszeniem zajmującym się tymi chorobami.

CleanZone wykorzystuje system jakości wewnętrznego powietrza składający się z filtra i czujników. Zaimpregnowany aktywny węgiel wychwytuje cząsteczki i pyłki z powietrza wpadającego do środka samochodu, wchłaniając nieprzyjemne zapachy. Czujnik rejestruje obecność różnego rodzaju substancji, w tym tlenków azotu, tlenków węgla i węglowodorów w otaczającym powietrzu, a w razie ich zbyt wysokiego stężenia, wyłącza dopływ powietrza z zewnątrz.

Jednak żeby system ten mógł optymalnie pracować, niezbędna jest wymiana filtru IAQS po przejechaniu 15 000 kilometrów lub raz do roku.

Nowe V40 w ramach pakietu Volvo on Call oferuje także wsparcie dla systemu Windows 10.

Tagi: News Volvo