14.05.2016 14:08

Volvo V40 – ujawniono pierwsze zdjęcia

Szwedzki producent zbroi się. Cel jest jeden – przeprowadzić skuteczną ofensywę przede wszystkim na niemieckie marki premium, czyli Audi, BMW i Mercedesa. Rykoszetem dostanie się także Jaguarowi, czy też Lexusowi.

Volvo V40 – ujawniono pierwsze zdjęcia
foto: materiały prasowe

Gamę modelową ma wkrótce uzupełnić zupełnie nowe Volvo V40, które – jak widać po pierwszym zaprezentowanym zdjęciu – przywodzi na myśl XC90, czyli najbardziej przełomowy model we współczesnych dziejach marki. Flagowy SUV wyznacza bowiem zupełnie nowe standardy w projektowaniu samochodów Volvo. W dodatku może pochwalić się niezłymi wynikami sprzedaży oraz licznymi nagrodami. Auto zostało docenione zarówno przez klientów, jak i recenzentów.

Drugim modelem opracowanym w nowej filozofii było S90, a trzecim ma być V40, które konkurować będzie z takimi modelami jak Audi A3, BMW serii 1, czy też Mercedesem klasy A. Spodziewać się także można wersji uterenowioej – XC40.

O nowoczesnym podejściu marki do biznesu i tworzenia samochodów świadczy chociażby fakt, że do swojej promocji używają takich narzędzi jak… Snapchat. Właśnie tam po raz pierwszy zostało zaprezentowane zdjęcie ujawniające mały skrawek przodu nowego V40. Tym samochodem Volvo chce przyciągnąć młodszą klientelę, o czym świadczą słowa – „to nie jest Volvo Twojego ojca”:

Volvo snapchat

Nowe V40 zostanie oficjalnie zaprezentowane w Gotenbergu w Szwecji już 18 maja 2016 roku. Niewykluczone, że producent od razu ujawni obie wersje nadwoziowe, czyli hothatcha V40 oraz kompaktowego SUV-a XC40. Nie wiadomo także czy pokazane modele będą konceptami, czy też przedprodukcyjnymi autami, prawie gotowymi do wejścia na rynek.

Z przodu samochodu możemy dostrzec światła do jazdy dziennej w technologii LED, które stały się jedną z wizytówek szwedzkiej marki. Pojazd opracowano przy współpracy z chińskim właścicielem, czyli firmą Geely, w oparciu o platformę modularną CMA, która była rozwijana od lat z myślą o modelach premium.

Pod maskę tego auta trafią nowoczesne jednostki w technologii downsizingu. Żaden z nich nie będzie miał większej pojemności niż 2 litry oraz większej liczby cylindrów niż 4. Przewiduje się, że V40 będzie wykorzystywać również 3-cylindrowe motory, a także hybrydy, czyli silniki benzynowe wspomagane przez elektryczne.

Nowy samochód ma być również w przyszłości dostępny w odmianie z „kufrem”. Takie auto stawić miałoby czoła między innymi Mercedesowi CLA oraz Audi A3 sedan.

Tagi: News Volvo