24.11.2015 16:28

Volvo i Microsoft pracują nad innowacyjną technologią

Szwedzki producent samochodów i amerykański gigant z branży technologii informacyjnych wspólnie pracują nad holograficznym intrefejsem, który może znaleźć szereg zastosowań w branży motoryzacyjnej.

Volvo i Microsoft pracują nad innowacyjną technologią
kard z wideo

Tzw. HoloLens to autonomiczne urządzenie do noszenia na głowie, które dzięki specjalnym sensorom do przetwarzania obrazów oraz wyświetlaczom niejako rozszerza rzeczywistość, łącząc prawdziwy świat z cyfrowym. Koncepcja ta znana jest chociażby z filmów gatunku fantastyki naukowej.

Holograficzny komputer może być wykorzystywany na przykład w salonach Volvo, o czym wspomniał starszy wiceprezes w dziale marketingu i sprzedaży w Volvo Cars, Bjorn Annwall:

"

HoloLens oferuje możliwość tworzenia precyzyjnych obrazów, którymi klienci mogą dowolnie manipulować. Wyobraźcie sobie, że dzięki temu urządzeniu moglibyście wybrać dowolny samochód i zmieniać jego felgi oraz kolory, tak aby pełniej doświadczyć dostępne funkcje, możliwości i usługi, które ma w swojej palecie dealer. "

Co ciekawe, salon samochodowy nie jest jedynym miejscem, w którym można wykorzystać te sprytne rozwiązania. Holografia ułatwi tworzenie wizualizacje samochodów, które są w fazie opracowywania. Pracownicy fabryk z kolei będą mieli w czasie rzeczywistym dostęp do informacji o komponentach, które montują.

Podczas demonstracji tej innowacyjnej technologii, dziennikarze mieli możliwość obejrzenia w świecie cyfrowym flagowego modelu S90, który ma dopiero zadebiutować w Północnej Ameryce na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Detroit.

Zadowolenie z nawiązanej współpracy wyraził Scott Erickson, dyrektor Microsoft HoloLens:

"

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Volvo Cars. To otwiera nowe możliwości w sferze projektowania, odkrywania i konstruowania samochodów. To połączenie najnowszej technologii z Volvo. "

To jest początek długoterminowej współpracy pomiędzy Volvo i Microsoftem, która może zostać rozszerzona o opracowywanie technologii autonomicznej i rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

Tagi: News Volvo