22.06.2017 14:33

W Polsce powstaną dwa tory wyścigowe

Po smutnej dla miłośników motoryzacji informacji o zamknięciu Toru Żerań w Warszawie przyszedł czas na pozytywne wieści. W naszym kraju powstaną dwa nowe tory wyścigowe.

W Polsce powstaną dwa tory wyścigowe
foto: kadr z wideo

Z torami wyścigowymi w Polsce jest słabo. Zwłaszcza z takimi, gdzie prócz dobrej nawierzchni zachowane są wszelkie normy bezpieczeństwa. Miłośników jazdy na motocyklach chętnie przyjmuje Tor Poznań w Przeźmierowie. Drifterzy ukochali tor w Toruniu znajdujący się zaraz obok Moto Areny, na której rozgrywane są zawody żużlowe.

Koszalin może pochwalić się torem kartingowym, a Pszczółki Autodromem Pomorze. Jest jeszcze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim i... to by było na tyle jeśli chodzi o tory motorsportowe w Polsce warte uwagi. Jednak jest światełko w tunelu, że ta sytuacja się zmieni. Dotarła do nas informacja o budowie dwóch torów wyścigowych.

Polonia Racing Park

Po prawie 4-letniej batalii z urzędami udało się zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i rozpocząć działania mające na celu wybudowanie toru motorsportowego na miarę tych światowych. Jak poinformowali na swoim fanpage właściciele przyszłego obiektu, jego budowa ma powstać na obszarze 30 hektarów. Tor ma zostać zlokalizowany przy samej autostradzie A4 na wysokości Gogolina.

Obiekt będzie miał ciekawą trasę ze względu na prawie 14 metrową różnicę wzniesień na poszczególnych fragmentach. Polonia Racing Park ma powstać obok oddalonego o 12 kilometrów Silesia Ring w Kamieniu Śląskim.

Jeśli wszystkie plany właścicieli wypalą tor może starać się o uzyskanie homologacji FIA. Jak na razie jedynym torem z taką homologacją jest ten w Przeźmierowie. Data otwarcia toru jeszcze nie jest znana, ale jak zapewniają właściciele będzie on miejscem spotkań wszystkich fanów motoryzacji.

Pixers Ring

Wiele osób nie wierzyło, że budowa tego obiektu dojdzie do skutku, a według informacji zamieszczonych na fanpage toru jest ona już na ukończeniu. Data uroczystego otwarcia przewidziana jest na 1 lipca 2017 roku.

Pixers Ring ma posiadać aż 3 (!) tory, każdy przygotowany specjalnie pod charakterystykę danego motorsportu. Dla miłośników gokartów dostępny będzie tor kartingowy. Wielbiciele poślizgów znajdą dla siebie kilkanaście ciasnych zakrętów, a kierowcy chcący doszkolić się w jeździe samochodem będą mogli skorzystać z mat poślizgowych oraz kurtyn wodnych. Na oficjalnej stronie internetowej można już sprawdzić ceny oraz warunki wjechania na tor. Ten znajduje się na wysokości miejscowości Różyniec obok Bolesławca.

Obie informacje powinny ucieszyć fanów motoryzacji. Po zamknięciu Toru Żerań w Warszawie oraz poprzednio Toru Lublin my również straciliśmy już nadzieję, że powstaną obiekty, na których będzie można bezpiecznie poszaleć samochodem i podnieść swoje umiejętności za kierownicą. Trzymamy kciuki za pomyślność obu inwestycji i liczymy, że tych będzie coraz więcej.

Czy w Polsce powinny powstawać tory wyścigowe?

Aleksandra Kopka
Tagi: tory wyścigowe Pixers Ring Polonia Racing Park