27.11.2019 13:46

W Polsce powstanie wioska Muminków. To trzecie takie miejsce na świecie

To będzie niezła gratka dla polskich fanów słodkich Muminków.

Muminki
foto: kadr z wideo

Pamiętacie słodkie trolle Muminki? Stworki zostały powołane do życia przez fińską pisarkę Tove Jansson, która pierwszą książkę "Małe trolle i duża powódź" opublikowała w 1945 roku. Komiks "Mumintrollet och jordens undergång" pojawił się w 1947. Muminki rozkochały w sobie dzieci na całym świecie, a książki zostały przetłumaczone na 30 języków.

W Polsce powstanie wioska Muminków

Moda na Muminki wróciła i wszelkie gadżety z tymi melancholijnymi trollami można znaleźć w wielu sklepach. Finlandia szczyci się Muminkami i w każdym punkcie z pamiątkami możemy kupić breloczki, magnesy czy kubki z tymi bohaterami. To właśnie w tym kraju istnieje park rozrywki Dolina Muminków. Podobny obiekt możemy znaleźć w Japonii. Kolejny, trzeci powstanie w Polsce.

Jeżeli kochacie Muminki całym swoim serduszkiem i chcielibyście się poczuć jak bohaterowie opowieści Tove Jansson, to ta informacja Was mocno ucieszy. W Borowicach, niedaleko Jeleniej Góry, powstanie wioska Muminków. Dlaczego właśnie tam? W Borowicach istnieje lapońska wioska Kalevala. Dolina Muminków już jest zaprojektowana i na terenie wioski pojawił się pierwszy domek. Koniec prac przewidziany jest na 2021 roku.

Muminki powrócą w nowym serialu animowanym
Muminki powrócą w nowym serialu animowanym
Przeczytaj także Muminki powrócą w nowym serialu animowanym

W latach 70. i 80. wytwórnia Se-Ma-For stworzyła lalkowy serial opowiadający historię Muminków. Co więcej w latach 90. na TVP 1 dzieci mogły oglądać anime "Muminki". Koprodukcja japońsko-holendersko-fińska zdobyła ogromną popularność na całym świecie i to właśnie wizerunek Muminków z tego serialu jest najbardziej znany.

Tagi: adrenalina