25.04.2017 13:27

Wspólna tablica rejestracyjna dla kilku pojazdów? Projektem Liroya zajmie się rząd

Coraz bliżej realizacji pomysłu jest poseł Liroy-Marzec, o wprowadzeniu jednolitych tablic rejestracyjnych dla kilku pojazdów, tego samego właściciela. Na najbliższym posiedzeniu zajmie się nim rząd.

Wspólna tablica rejestracyjna dla kilku pojazdów? Projektem Liroya zajmie się rząd
foto: ons.pl + mistrz painta

Zmiana w przepisach oznaczałaby duże ułatwienie dla posiadaczy kilku pojazdów. Według posła Liroya-Marca, nowelizacja ustawy zakłada możliwość użycia tablic auta zarejestrowanego, do innego pojazdu lub pojazdów, tego samego właściciela.

Oznaczało by to również zmianę w składkach OC/AC, jednakże jak wyjaśnia poseł Liroy-Marzec, opłaty kierowcy wnosiliby za pojazd najwyżej wyceniany przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Reszta pojazdów jednego właściciela wpisana byłaby w pakiet ubezpieczenia tego pierwszego. Ma to skrócić drogę rejestracji i ubezpieczenia auta, zwłaszcza rejestracji czasowych.

Z pomysłu na pewno cieszą się posiadacze aut zabytkowych oraz np. rajdowych. Z ulgą odetchną także dealerzy samochodów, dla których jazdy testowe oznaczały każdorazowo rejestrację aut pokazowych.

Jak zapowiada Liroy-Marzec, to dopiero początek zmian w przepisach o rejestracji i ubezpieczeniu pojazdów, ale znaczący dla kierowców. Innym, mniej trafionym pomysłem, może okazać się ten prezesa TVP, o pobieranie od kierowców opłaty RTV.

Aleksandra Kopka
Tagi: Liroy poseł Liroy-Marzec tablica rejestracyjna rejestracja pojazdu