22.03.2018 15:09

Zmarł mężczyzna, którego głowa zaklinowała się między siedzeniami w kinie

O tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w jednym z kin sieci Vue w Birmingham w Wielkiej Brytanii, poinformował brytyjski dziennik The Guardian.

Vue cinema
foto: materiały prasowe

Wypadek miał miejsce 9 marca 2018 roku w centrum rozrywki Star City, które mieści się w Birmingham w Wielkiej Brytanii. 24-letni widz przyszedł do multipleksu z żoną. Podczas seansu mężczyźnie upadł telefon i wylądował pod siedzeniem VIP, które zajmował. Kiedy na koniec filmu schylił się po niego, jego głowa zaklinowała się pod elektronicznym podnóżkiem siedzenia. Jak donoszą świadkowie zdarzenia, dało się ją wyswobodzić dopiero wtedy, gdy pozostali uczestnicy seansu, niosąc pomoc, rozerwali krzesło.

Pogotowie z West Midlands poinformowało dziennik The Guardian, że u pacjenta nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Ratownikom udało się ją przywrócić. Mężczyznę przewieziono więc do miejscowego szpitala. Niestety, pacjent nie przeżył. 

Oświadczenie Vue w sprawie śmierci w kinie

Sieć kin Vue w oświadczeniu wydanym po zdarzeniu poinformowała, że:

"

W związku z wypadkiem, który miał miejsce w piątek 9 marca w kinie w Birmingham, możemy potwierdzić, że nasz klient został przewieziony do szpitala tego samego wieczoru. Ze smutkiem dowiedzieliśmy się, że odszedł w piątek 16 marca. Pełne dochodzenie, co do natury wypadku wciąż trwa. Składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego, która może liczyć na nasze pełne wsparcie i pomoc. "

By uniknąć podobnych wypadków, Rada Miasta Birmingham również wszczęła dochodzenie w sprawie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Brytyjska grupa Vue Entertainment to jeden liderów rynku europejskiego i jeden z największych operatorów kinowych na świecie. Na polskim rynku firma Vue jest właścicielem sieci Multikino.

Natalia Hluzow
Tagi: News