30.12.2015 10:07

Zobacz wnętrze Volvo S90

Większość producentów samochodów bardzo powoli odkrywa każde kolejne karty, stopniując napięcie przed premierą samochodu. Volvo z S90 postępuje nieco inaczej…

Zobacz wnętrze Volvo S90
foto: materiały prasowe

Szwedzi pokazali w pełnej krasie swoją flagową limuzynę 2 grudnia 2015 roku. Auto opracowano na tej samej płycie podłogowej, co XC90. To zupełnie nowa broń w segmencie – wycelowana głównie w niemieckie auta premium. Konkurować będzie z Audi A6, BMW serii 5, Jaguarem XF, Mercedesem klasy E i Lexusem GS.

Volvo pokazało kolejny klip promujący ich najnowszy model. Tym razem skupiono się całkowicie na wnętrzu, w którym dominuje minimalizm. Cały ciężar obsługi wziął na siebie 9-calowy ekran umieszczony na konsoli środkowej. Nie zabrakło także takiego akcentu, jakim są małe metki ze szwedzkimi flagami przyszyte do wewnętrznych, bocznych części przednich foteli:

Producent zapewnia, że wykorzystane we wnętrzu materiały są wyśmienitej jakości, co w połączeniu ze świetnym spasowaniem daje poczucie obcowania z wyrafinowanym produktem klasy premium. Jedyne co można zarzucić Szwedom, to zbyt duże podobieństwo do kokpitu Volvo XC90 – z drugiej zaś strony trzeba przyznać, że to dobry wzór do naśladowania.

Dominuje luksus, komfort i ergonomia:

Producent zapewnia, że wszystkie urządzenia działają bezzwłocznie, a ich obsługa jest bardzo intuicyjna. Volvo korzysta z nowoczesnej technologii – w S90 zadebiutował nowy system, który rozpoznaje dzikie zwierzęta, np. jelenie, łosie, konie, dziki i renifery. Po wykryciu niebezpieczeństwa ostrzega o przeszkodzie, a w razie konieczności potrafi samoistnie zahamować w celu uniknięcia kolizji.

Nowe auto ma oferować także bardzo dobrą dynamikę jazdy, osiągi i prowadzenie. Został on od podstaw zaprojektowany tak, by dostarczać wysokie poczucie precyzji i angażować kierowcę, jednocześnie zapewniając wysoki poziom komfortu.

Wabikiem na przyszłych klientów ma także być bogate seryjne wyposażenie oraz mnogość opcjonalnych dodatków. Jedynym strzałem w kolano może być brak większych jednostek niż 4-cylindrowe o pojemności 2 litrów. Wszystko to na wzór starszego XC90.

W przyszłości mają powstać wersje kombi i Polestar S90.

Tagi: #News #Volvo