31.10.2016 11:54

Ceramizery – dodatki do oleju, skrzyni biegów, paliwa

Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin wymusiły na producentach opracowywanie wysilonych jednostek. Co za tym idzie – osiągnięcie sześciocyfrowych przebiegów z liczbą większą niż 2 na początku stanowi dla wielu z nich ogromne wyzwanie. Skutecznym sposobem na wydłużenie żywotności silników są polskie produkty firmy Ceramizer. 

Ceramizery – dodatki do oleju, skrzyni biegów, paliwa
foto: materiały prasowe

Co to jest Ceramizer?

Ceramizer to polska marka preparatów do regeneracji silnika, ręcznych skrzyń biegów, układów wspomagania. Firma istnieje od 20 lat i na rodzimym rynku zdobyła status lidera w segmencie produktów do regeneracji mechanizmów. Od początku, po dziś dzień, preparaty produkowane są w kraju nad Wisłą i dystrybuowane nie tylko w Polsce, ale i eksportowane. Obecnie gama preparatów liczy już 12 produktów i wkrótce na rynku pojawią się kolejne nowości.

Jak działa Ceramizer?

Ceramizery to preparaty dodawane do oleju, które pod wpływem temperatury tarcia łączą się z cząsteczkami metalu i odbudowują zużyte powierzchnie tarcia.

Utworzona warstwa ceramiczno-metalowa charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia, a powierzchnia jest bardziej odporna na ścieranie, niż w przypadku kontaktu metalu z metalem. Przy normalnej eksploatacji taka warstwa ceramiczno-metalowa chroni jednostkę przez co najmniej 70 tysięcy kilometrów. Skutkiem działania preparatów są podniesienie i wyrównanie ciśnień sprężania na poszczególnych cylindrach silnika (co jest bezpośrednim efektem utworzenia się ochronnej warstwy ceramiczno-metalowej) i zmniejszenie tarcia. Analogiczny proces ma miejsce przy zastosowaniu Ceramizera dedykowanego do innych układów: wspomagania czy też manualnej skrzyni biegów.

Czy Ceramizer działa?

Odpowiedzi twierdzące znajdziemy analizując liczne testy preparatów przeprowadzane od lat zarówno przez firmę Ceramizer jak i niezależne podmioty, czy osoby prywatne.

Ostatni test produktu przeprowadzony na popularnym kanale YouTube Miłośnicy 4 Kółek :

Kompilacje materiałów o testach produktów są łatwo dostępne na:
http://www.ceramizer.pl/testy-opinie/testy-badania

Opinie klientów segregowane po markach pojazdów znajdziecie tutaj:
http://www.ceramizer.pl/testy-opinie/opinie-uzytkownikow

Kiedy wlać Ceramizer, a kiedy nie ?

Zazwyczaj pomysł stosowania Ceramizera pojawia się u potencjalnego użytkownika dopiero w momencie, gdy niestety samochód szwankuje. Na przykład pobór oleju zbliża się do 1 l/1000 km, biegi wskakują ciężko, występują problemy z układem wspomagania kierownicy, drastycznie spada ciśnienie sprężania, praca silnika jest nadmiernie hałaśliwa. Wówczas, pojawia się widmo drogiej naprawy serwisowej i rozpoczyna się nagłe szukanie tańszej alternatywy dla dużego wydatku.

W wielu przypadkach Ceramizer pomaga również i w skrajnych stanach zużycia. Jednak jak mówi stare powiedzenie – lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego rekomendujemy stosowanie prewencyjne Ceramizerów. Jeśli samochód jest nowy – z przebiegiem do 50 tysięcy km – warto zastosować 1/2 dawki preparatu aby zabezpieczyć mechanizm przed zużyciem. Dla samochodów z większym przebiegiem stosowanie Ceramizera ma także funkcję regeneracyjną.

zdjęcie w tekście

Dlaczego warto zastosować Ceramizer?

Wśród ogólnie zaobserwowanych przez lata przez użytkowników korzyści ze stosowania Ceamizerów wymienić można:

  1. zmniejszenie zużycia paliwa (od 3 do 15%)
  2. łatwiejszy rozruch zimnego silnika – co jest szczególnie istotne dla parkujących zimą na zewnątrz
  3. zmniejszenie zużycia oleju (redukcja dymienia)
  4. wyciszenie i wyrównanie pracy silnika
  5. wyrównanie ciśnień sprężania we wszystkich cylindrach
  6. w skrzyni biegów: wyeliminowanie trudności ze zmianą biegów (szczególnie zgrzytów)

Czy występują skutki uboczne stosowania Ceramizerów?

Nie. Ceramizery charakteryzują się skondensowaną dawką (około 4 gramów). Odpowiednia kompozycja składająca się ze starannie dobranych składników aktywnych nie zmienia parametrów oleju silnikowego. Dodatkowo, cząsteczki Ceramizera są mikroskopijnych rozmiarów, co powoduje, że wyeliminowane zostaje ryzyko jakiegokolwiek zapchania filtrów, czy zablokowania kanałów w układzie, w którym stosujemy Ceramizer.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o ceramizerach, zapraszamy na www.ceramizer.pl oraz na Facebooka firmy: Ceramizer.pl
Dla zainteresowanych przygotowaliśmy niespodzianki na hasło: antyradio.

Tagi: #Porady