27.11.2017 11:54

Polski produkt do regeneracji silnika

Ceramizer to polska marka preparatów regeneracji mechanizmów w samochodzie.

Polski produkt do regeneracji silnika
foto: materiały promocyjne

Co to jest Ceramizer?

Na rynku Ceramizer istnieje od Ponad 16 lat. Jest produktem polskim z całkowicie rodzimą recepturą i myślą techniczną oraz polskim  kapitałem. Produkcja również ma miejsce w Polsce. Gama asortymentowa liczy aktualnie dwanaście elementów - produkty do silnika w wersji dla samochodu osobowego , ciężarowego, motocykla, a także produkty do manualnej skrzyni biegów, układu wspomagania i paliwa.

Jak działa Ceramizer?

Ceramizery® to preparaty dodawane do oleju, które pod wpływem temperatury (tarcia) łączą się z cząsteczkami metalu i odbudowują zużyte powierzchnie tarcia. Utworzona warstwa ceramiczno - metalowa charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia, a powierzchnia  jest bardziej odporna na ścieranie, niż w przypadku kontaktu metalu - metal.

Taka warstwa ceramiczno-metalowa chroni silnik, przy normalnej eksploatacji, przez co najmniej 70 tysięcy kilometrów. Namacalnym skutkiem działania preparatów jest podniesienie i wyrównanie ciśnień sprężania na poszczególnych cylindrach silnika. Analogiczny proces ma miejsce przy zastosowaniu Ceramizera dedykowanego do innych układów, takich jak skrzynia biegów manualna czy układ wspomagania lub tylny most.

Kiedy warto zastosować Ceramizer?

Zazwyczaj pomysł stosowania Ceramizera pojawia się u potencjalnego użytkownika dopiero wówczas, gdy niestety z samochodem dzieje się źle. Na przykład pobór oleju zbliża się do 1L/ 1000 km, biegi wskakują ciężko, występują problemy z układem wspomagania kierownicy, drastycznie spada ciśnienie sprężania, praca silnika jest nadmiernie hałaśliwa. Wówczas, pojawia się widmo drogiej naprawy i rozpoczyna się nagłe szukanie tańszej alternatywy dla dużego wydatku. Stara prawda mówi, że zwykle lepiej jest zapobiegać, niż leczyć  i dlatego rekomendujemy stosowanie prewencyjne Ceramizerów, a nie jedynie po zaobserwowaniu usterki.

Wraz ze wzrostem zaufania do marki Ceramizer zdobytym na przestrzeni lat, Ceramizer stał się zaufanym produktem, który mogą stosować użytkownicy finalni – kierowcy pojazdów, ale i produktem który z powodzeniem aplikowany jest w warsztatach jako element regenerujący i zabezpieczający mechanizmy.

Silnik, skrzynia biegów czy też układ wspomagania lub tylny most – z problemami w tych podzespołach Ceramizer radzi sobie bardzo dobrze, o ile nie są w stanie ponadgranicznego zużycia.

Dlaczego zastosować Ceramizer?

Wśród ogólnie  zaobserwowanych przez użytkowników korzyści ze stosowania Ceamizerów wymienić można:

  • wzrost i wyrównanie ciśnień sprężania we wszystkich cylindrach,
  • łatwiejszy rozruch zimnego silnika – co jest szczególnie istotne dla parkujących zimą na zewnątrz,
  • zmniejszenie zużycia oleju (redukcja dymienia),
  • wyciszenie i wyrównanie pracy silnika,
  • w skrzyni biegów: wyeliminowanie trudności ze zmianą biegów (szczególnie zgrzytów),
  • w układzie wspomagania kierowniczego: redukcja oporów i hałasu,
  • zmniejszenie zużycia paliwa (od 3 do 15 %).

Czy występują skutki uboczne stosowania Ceramizerów?

Nie. Cząsteczki Ceramizera są mikroskopijne, co powoduje, że wyeliminowane zostaje ryzyko jakiegokolwiek zapchania filtrów, czy zablokowania kanałów w układzie w którym stosujemy Ceramizer. Ceramizer jest neutralny wobec oleju - nie zmienia jego parametrów świadczy o tym ekspertyza ITWL nr 6/55/08. Kilkadziesiąt testów własnych i niezależnych oraz ponad 250 stron A4 zebranych opinii użytkowników świadczy o braku ryzyka związanego z zastosowaniem produktów Ceramizer.pl

Testy niezależne Ceramizera:

Więcej o Ceramizerach, w tym  opinie produktów, nowe videotesty produktów dostępne na www.ceramizer.pl i profilu Facebook oraz Youtube.