23.05.2017 16:21

Quiz: Czy rozpoznasz, które znaki drogowe obowiązują w Polsce?

Jesteś mistrzem kierownicy? Egzamin teoretyczny na prawo jazdy zdałeś za pierwszym razem? Sprawdź swoją znajomość znaków drogowych.

Quiz: Czy rozpoznasz, które znaki drogowe obowiązują w Polsce?
foto: Adam Staskiewicz/ East News

Okazuje się, że znaki drogowe występujące na polskich drogach mogą różnić się od tych w innych krajach. Przygotowaliśmy dla was wyjątkowy quiz, w którym sprawdzicie swoją wiedzę. Uwaga! Tym razem musicie wskazać znaki drogowe występujące na polskich drogach.

Podkręciliśmy trochę poziom trudności zamieszczając obok polskich znaków te występujące w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji. Niektóre różnią się tylko jednym elementem, inne grubością rysunku. Zanim zaznaczycie odpowiedź, dobrze się zastanówcie.

Quiz: Sprawdź czy rozpoznasz, które znaki drogowe obowiązują w Polsce?

Rozwiąż QUIZ
Quiz: Sprawdź czy rozpoznasz, które znaki drogowe obowiązują w Polsce?

Wiedza zdobyta w quizie przyda się wam podczas podróży, na jakie na pewno wybierzecie się w nadchodzące wakacje. Jeśli już mówimy o podróżach, sprawdźcie nasze zestawienie 10 najbardziej absurdalnych przepisów ruchu drogowego na świecie.

Warto też zapoznać się z popularnymi znakami drogowymi oraz tymi rzadziej spotykanymi. Uchroni to Was przed pozostawieniem kasy na mandaty.

Aleksandra Kopka
Tagi: #Przepisy #przepisy ruchu drogowego #znaki drogowe