11.05.2017 15:40

Top 10 najbardziej ekstremalnych sportów

Zobaczcie topową dziesiątkę najniebezpieczniejszych i najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Jeśli chcecie podnieść sobie dawkę adrenaliny to zestawienie jest dla was.

Top 10 najbardziej ekstremalnych sportów
foto: flickr.com/CC 2.0

Jedni kolekcjonują znaczki inni lubią zjeżdżać 80 km/h z ośnieżonego szczytu na nartach. Poletko sportów ekstremalnych jest dość obszerne. Rajdy samochodowe, jak pokazał nam wypadek z Rajdu Argentyna Krisa Meeke, również można zaliczyć do tych wymagających dużej dawki odwagi.

Chodząc na siłownie, czy jeżdżąc na rowerze rekreacyjnie pobudzamy pracę naszych mięśni. Jesteśmy w stanie kontrolować intensywność treningu, reagować na każdy sygnał wysyłany przez nasze ciało. Inaczej sprawa ma się ze sportami ekstremalnymi, w których sytuacje nieprzewidywalne mnożą się jak grzyby po deszczu.

Każdy człowiek uprawiający ekstremalną dziedzinę sportu bierze pod uwagę urazy, kalectwo a nawet śmierć przy oddawaniu się swojej pasji. Temat ten wraca jak bumerang w momencie tragicznych wypadków.

Zawsze zadajemy sobie pytanie czy można było go uniknąć? Czy można było mu zapobiec, a także co kieruje ludźmi, którzy stawiają swoje zdrowie i życie na szali wymagającej pasji? W odpowiedzi słyszymy, że dawka adrenaliny jest jak narkotyk, który wciąga, dlatego chcesz go więcej i więcej.

Uzależnienie od adrenaliny, w niektórych przypadkach jest tak silne, że mimo porzuceniu lub niemożności startowania w ukochanej dyscyplinie, sportowcy szukają innych wrażeń. Przykłady sportowców, którzy zmienili branżę uprawianej dyscypliny, na inną równie ekstremalną, można mnożyć w nieskończoność. Pozostaje jednak pytanie co w momencie gdy spróbowaliśmy już wszystkiego? 

Człowiek jest istotą nie uznającą pustki. Jeśli kończy się jedna droga, czas wybudować kolejną. Tak samo wygląda to w sporcie. Wyczerpanie możliwości rozwoju dyscypliny powoduje jej ewolucję w innym kierunku. Tak właśnie powstają kolejne odłamy sportów ekstremalnych.

Przedstawiamy wam zestawienie dziesięciu najbardziej ekstremalnych i najniebezpieczniejszych sportów, mając na uwadze, że jest to tylko ułamek dostępnych na rynku sportowym.

Jeśli chcielibyście wejść w ten świat szaleństwa i oddać się bezgranicznie pasji, która was pochłonie proponujemy zacząć swoje zmagania od Formuły 1. McLaren wraz z firmą Logiteh G zapowiedzieli konkurs, w którym główną nagrodą jest roczny kontrakt z ich teamem. Niesamowita okazja, która nie zdarza się często.

Na co najlepiej zwrócić uwagę podczas zakupu długich spodni sportowych męskich do treningu?

Aleksandra Kopka
Tagi: #adrenalina #base jumping #dirt jumping #heliskiing #ice cross downhill #kalectwo #rafting #skeleton #skok ze spadochronem #skok ze stratosfery #skysurfing #slackline #śmierć #sport #sport ekstremalny #wspinaczka #wypadek