Dusza

Dusza

Płyta, nagrana w konwencji reggea ska, została bardzo dobrze przyjęta przez młodych odbiorców. Wydawnictwo to otrzymało pozytywne recenzje czasopism muzycznych takich jak "Tylko Rock", "Brum". Zespół dużo koncertował, a w przerwach powstawał nowy materiał, który ukazał się 1997 roku pod tytułem "Światło i cień" nakładem wytwórni "Never Ending Greed". Materiał ten zdobył dużą popularność w kręgach fanów muzyki reggae w całej Polsce, co zaowocowało dużą ilością koncertów i umocniło pozycję zespołu na krajowej scenie. Niestety zespół po kilku latach aktywnej działalności zaczął się borykać z problemami personalnymi. Po wielu ciężkich chwilach wykrystalizował się obecny skład zespołu, który tworzy grupa przyjaciół, mających bogatą przeszłość muzyczną. Obecny skład zespołu tworzą: Tomasz Baj, Paweł Stojowski, Tomasz Sałata, Marek Myszka, Dawid Brzozowski, Mariusz Godzina, Krzysztof Baran.

Ostatnie 2 lata wspólnego grania to ponad 150 koncertów w całej Polsce oraz udział w takich festiwalach jak Czad Festiwal 2001, Regałowisko – Bielawa 2002, Święto Warki, Dance of Life – Reggae Festiwal 2004 Kraków. Ponadto zespół "Dusza" grał jako support przed licznymi zespołami, zarówno z kraju jak i za granicy, między innymi: Hey, Golden Life, Kasia Kowalska, Ankh, Pidżama Porno, Perfect, Tumbaoo, Zion Train. W tym czasie powstawał także materiał na nową płytę.

Kompozycje z nowej płyty zespołu "Emotional War" są odbiciem wszechstronnych zainteresowań muzycznych jego członków. Na nowej płycie można bowiem usłyszeć mocne uderzenia jamajskiego reggae, rocka a nawet jazzujące klimaty. O inspiracjach muzycznych zespołu trudno mówić, ponieważ muzyka wypływa z połączenia ekspresji i indywidualizmu każdego z członków zespołu z osobna. W warstwie tekstowej zespół porusza tematy wolności, miłości, polityki oraz wiary.

Na płycie, obok dziewięciu kompozycji utrzymanych w rytmach reggae, znajduje się również videoklip do promocyjnego singla oraz prezentacja multimedialna. Na jesień przygotowywana jest trasa koncertowa, która obejmie największe miasta w całej Polsce.

(źródło: rockers.pl)