Freak of Nature

Freak of Nature

Zespół powstał w Wałbrzychu, wśród industrialnych krajobrazów kopalń i koksowni, gdzie jedyną ucieczką od szarej codzienności stała się dla członków zespołu muzyka. Twórczość Freak of Nature niesie w sobie ogromny potencjał, w którym można doszukać się 'klimatów' wczesnych Pink Floyd czy Jeffa Buckley'a, a wszystko to zabarwione mocno rockowym brzmieniem i emocjonalnym wokalem. Pierwszą próbką ich muzyki jest singiel „Isolation”. Na krążku, który trafił właśnie w państwa ręce, oprócz samego utworu znalazł się także teledysk go ilustrujący, który obejrzeć można na ekranie komputera.

Premiera płyty 'Neurotic States' rockowej formacji Freak of Nature miała miejsce 30 października 2004.

Płytę „Neurotic States” produkował zespół wraz z Tomkiem Bonarowskim, a prace nad nią w studiach Radia Gdańsk zajęły blisko 2 lata. Trwało to tak długo, ponieważ zespół jednocześnie z nagrywaniem płyty intensywnie koncertował – 1 września 2004 Freak of Nature zakończył trwającą blisko rok trasę 'True Emotions Tour', na której rosnąca z każdym koncertem grupa fanów zespołu mogła zapoznać się z materiałem ze zbliżającej się, debiutanckiej płyty „Neurotic States”. Zespół zagrał blisko 100 koncertów w całej Polsce (i nie tylko, ponieważ zespół z powodzeniem koncertował także w Niemczech i Czechach).

W grudniu 2003 dwa utwory Freak of Nature można było usłyszeć na „trójkowej” składance Minimax.pl, którą skompilował Piotr Kaczkowski, a która zebrała bardzo pochlebne recenzje.

(źródło: emimusic.pl)