Koniec Świata

Koniec Świata

Po siedmiu miesiącach muzykowania, Koniec Świata nagrał swoją pierwszą kasetę pt. „Korzenie”. Całe nagranie zajęło 5 dni i przypominało walkę partyzancką lub wolną amerykankę, wszystko to działo się w studiu "Clash” we Wrocławiu. Następnie kaseta została wydana przez gliwickie wydawnictwo ”Zima”. To przyczyniło się do tego, że Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. W lipcu 2001 roku grupa postanowiła nagrać swój drugi materiał. Tym razem padło na Studio Czad. Nagranie zajęło ok. 11 dni. Ten projekt był ambitniejszy od pierwszego. Bardziej przemyślany, z rozbudowaną sekcją dętą no i wiążący się z większym kosztem produkcji. Koniec Świata nie uniknął jednak partyzanckich akcentów i wpadek. Drugi materiał podobnie jak pierwszy wydał Zima, ale tym razem muzyka ukazała się również na CD. Druga płyta Końca Świata ukazała się w marcu 2002 i nosi tytuł „Symfonia na Sprzedaż”.

Jeszcze przed ukazaniem się drugiej płyty, w zespole zaszły poważne zmiany personalne. Na szczęście w niedługim czasie udało się go skompletować, i w ten sposób na dzień dzisiejszy skład Końca Świata tworzą: Jacek ” Dżeki” Stęszewski – śpiew, gitara, Jacek ”Czepek” Czepułkowski – gitara, śpiew, Szymon Cirbus - trąbka, chórki, Piotr ”Piter” Połaniecki – bębny, Marek ”Melo” Mrzyczek – bas.

Po nagraniu drugiej płyty Koniec Świata zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce min: wystąpił na IX Przystanku Woodstock oraz w 2003 wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową obejmującą większe miasta Polski. W 2005 roku Koniec Świata wydaje kolejną trzecią już płytę pt. ”KINO MOCKBA. Kolejna płyta Końca Świata ukazuje się w 2007 roku i zatytułowana jest "Burgerbar". Ten album osiąga najlepszą sprzedaż spośród wszystkich wydawnictw Końca Świata i zajmuje 5 miejsce w plebiscycie Antyradia na najlepszą płytę roku 2007.

(źródło: rockers.pl)