Leniwiec

Leniwiec

W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy Leniwca ciepło wspominają chyba wszystkie koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak basen miejski, tama przeciwpowodziowa czy dyskoteka z rurką do striptizu na środku sceny.

Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału (wówczas jeszcze tylko w formie kasety) działalność Leniwca nabrała dużego tempa. Zespół zagrał prawie 400 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej: GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, The Exploited, Shelter, Lama.

Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy). W latach 2003 i 2004 nakładem wydawnictwa Pasażer ukazały się kolejne płyty „Uprzedzenia” i „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Utwory Leniwca znalazły się też na ponad dziesięciu składankach (również zagranicznych).

Nowa płyta „Reklamy na Niebie” ukazała się w marcu 2008 roku nakładem Wrocławskiego labela Lou & Rocked Boys będącego częścią Rockers Publishing. Dużo czadowego grania, melodii i niezła realizacja to atuty tej płyty, spora porcja zaangażowania i ciekawe uchwycenie codzienności w tekstach jest nie do zaprzeczenia co nie zmienia faktu iż jest na tej płycie również spora dawka zabawy.

(źródło: rockers.pl)