Lipali

Lipali

Jak wszystkim wiadomo Tomek Lipa Lipnicki był liderem słynnego Illusion. Przypomnijmy, że trzy pierwsze płyty osiągnęły status „złotej płyty”, czyli ponad 50 tys. sprzedanych egzemplarzy każdego tytułu.

Illusion był jedną z najbardziej udzielających się koncertowo grup. Brał udział w niemalże wszystkich polskich festiwalach i imprezach muzycznych, koncertował również za granicą: Open Air Gampel (Szwajcaria) Death Rider Festival (Moskwa), Go! East! (Niemcy). Grali jako jedyny support przed pierwszym w Polsce koncertem legendy muzyki rockowej – Iggy Popa. Tyle o Illusion, który już nie istnieje.

W 2003 roku wykrystalizował się skład Lipali. Jako sekcja rytmiczna występują Adrian „Qlos” Kulik (ex.Tuff Enuff) i Łukasz „Luk” Jeleniewski (ex.Imtm) - klasyczne świetnie uzupełniające się hendrixowskie trio.

Lipali to ciekawa mieszanka psychodeliczno - corowo - grunge'owa, pełna poszarpanych mrocznych melodii typowych dla HC, przejmujących lirycznych niemal wokali, które paradoksalnie składają się na całkiem spójną całość.

Obecnie zespół Lipali tworzą:

· Tomek „LIPA” Lipnicki – wokal, gitara

· Łukasz Jeleniewski – dr, perkusja (niegdyś IMTM – taki nadmorski Bonham)

· Adrian Kulik - bass (Tuff Enuff, Her – konkretny ślunski synek)

(źródło: emimusic.pl)

Lipali – Dyskografia

  • Bloo Nazwa płyty Bloo
  • Fasady Nazwa płyty Fasady
  • 3850 (2012) Nazwa płyty 3850 (2012)
  • Pamiątki z masakry Nazwa płyty Pamiątki z masakry
  • Akustyk Live Nazwa płyty Akustyk Live
  • Trio (2009) Nazwa płyty Trio (2009)