Lunatic Soul

Lunatic Soul

Lunatic Soul to solowy, studyjny projekt Mariusza Dudy, wokalisty, basisty i kompozytora znanego z warszawskiej formacji Riverside. Artysta do współpracy zaprosił przyjaciół z branży - Macieja Szelenbauma, Wawrzyńca Dramowicza (Indukti), Michała Łapaja, Macieja Mellera i Roberta Srzednickiego.
Pierwsza płyta Lunatic Soul, zatytułowana "Lunatic Soul", ukazała się październiku 2008 roku. Na albumie znalazł się materiał inspirowany rockiem, muzyką filmową oraz dokonaniami takich artystów jak Peter Gabriel, Dead Can Dance czy Hedningarna. Co ciekawe, na płycie nie pojawia się w ogóle gitara elektryczna.

Mariusz Duda o płycie powiedział - To będzie orientalno-transowo-psychodeliczno-słowno-muzyczna podróż przez mrok gęsty jak smoła, przez który może przejść, albo raczej przepłynąć, tylko... obłąkana dusza.

W październiku 2010 roku ukazał się drugi w dyskografii Lunatic Soul album zatytułowany "Lunatic Soul II" lub po prostu "Biały album". Płyta jest kontynuacją wydanego w październiku 2008 roku "czarnego" debiutu Lunatic Soul i zarazem ostatnią częścią dyptyku o podróżach po zaświatach. Większość partii instrumentalnych Mariusz Duda (lider Lunatic Soul i zarazem śpiewający basista Riverside) zagrał samodzielnie, ale i tym razem nie zabrakło gości.

Do promocji wydawnictwa wybrano utwór "Wanderings".
http://www.lunaticsoul.com

Lunatic Soul – Dyskografia

  • Under the Fragmented Sky Nazwa płyty Under the Fragmented Sky
  • Fractured Nazwa płyty Fractured
  • Lunatic Soul II Nazwa płyty Lunatic Soul II