Rolling Stones, The

Rolling Stones, The

Ich specjalnością były burdy, narkotyki , seks no i muzyka. Skład zespołu "niegrzecznych chłopców" był następujący: Mick Jagger (ur. 26 lipca 1944 roku )- wokalista o zachrypniętym głosie, Keith Richards (ur. 18 grudnia 1943 roku ) – gitarzysta, który został uznany za najpiękniej zmarnowanego człowieka, Charlie Watts (ur. 2 czerwca 1941 )- perkusja, Bill Wyman (ur.24 października 1936 roku)- gitara basowa i Brian Jones (ur.28 lutego 1942).

Zespół powstał w 1963 roku; wszystko zaczęło się od spotkania Mick'a i Keith'a w pociągu... Ich wspólną fascynacją był Chuck Berry. Pierwszą autorską piosenką ( wystruganą przez Keitha i Micka jak około 330 innych ) była "The Last Time". Nie sposób wspomnieć o "Satisfaction", która po dodaniu kapitalnego riffu Keitha stała się hymnem zespołu,w 1967 roku "Let’s Spend The Night Together" i "Ruby Thuesday", zaś w 1966 "Paint It Black", "Jaumping Jack Flash" z 1968 roku i "Sympathy For The Devil". To tylko mała cząstka hitów lat sześćdziesiątych. W tej ostatniej Mick utożsamia się z szatanem, tekstu nie sposób opisać. Niech się Beatlesi schowają .

Stonesi bili wszelkie rekordy na koncertach. 13 kwietnia 1967 zagrali w warszawskiej Sali Kongresowej. Szkoda tylko , że pół sali zajmują ludzie z partii komunistycznych, których Jagger nie raz obraził i chwała mu za to.

3 lipca w tajemniczych okolicznościach Brian Jones topi się w basenie i na jego miejsce przychodzi Mick Taylor, który wypada z zespołu w 1976 roku. Wraz z nim powstają takie hity jak "Brown Sugar", "It’s Only Rock'n Roll" , "Angie" , "Heartbraker", "Wild Horses" i wiele inych. Za Taylora do zespołu dochodzi Ron Wood (ur. 1 czerwca 1947 roku) który słynie ze swoich artystycznych uzdolnien. Kolejne płyty , kolejne hity: "Miss You", "Dance"(Pt. 1 ), "Memory Motel", "Beast Of Burden". Zaczynają się lata ’80. Ukazuje się album "Tattou You".Stonesi wyjeżdżają na tournee, wychodzi kolejny koncertowy album "Still Life".

Początek lat 80tych to czas zbierania nagród: za najlepszy zespół, najlepszy album 1981, najlepszy album koncertowy 1981, najlepszy singiel "Start Me Up", najlepszy solista Mick i najlepsi tekściarze Mick i Keith. Chyba nikt tego nie pobije, a tymczasem ukazują się kolejne płyty.

W roku 1986 zespół rozpada się przez kłótnię. Kończy to Charlie nokautując Micka i zakopując topór wojenny. A powodem rozpadu było nagranie przez Jaggera płyt solowych, jednak wkrótce Keith odpłaca się nagrywając "Talk Is Cheap", "Main Offender". W 1989 ukazuje się kolejna płyta . Stonesi znowu królują: "Sad,sad,sad" i "Mixed Emotions" to świetne piosenki. Kolejna trasa, kolejne rekordy pod względem ilości ludzi na koncertach.Odchodzi Bill Wyman ,na jego miejsce wchodzi Daryll Jones .

Rok 1993 rok i 1994 Stonesi spędzają na nagrywaniu w studiu. Materiał zostaje wykradziony i w minimalnej ilości wydany nielegalnie przez firmę Vigotone. Na oficjalnym rynku ukazuje się "Voodoo Lounge". Na płycie słychać same świetne kawałki: "Love Is Strong", której smaku dodaje chropowaty głos Micka, "You Got Me Rocking" , "Sparks Will Fly", "I Go Wild". W piosence "Sweethearts Together" Jagger jeśli nie śpiewa do Keitha to chyba tylko do księżyca. Wreszcie wiemy ,że błyszczące bliźniaki znowu się kochają. Idąc za ciosem rusza wielkie światowe tournee Voodoo Lounge tour 94-95. Trasa obfituje w wiele niespodzianek tzn. starych piosenek itd. Podczas wykonywania "Sympathy For The Devil",Jagger ma na sobie ubiór , który wręcz pasuje do tej piosenki. Kapelusz z czaszką zwierzęcą , wisiorki z kości i garnitur opasany mnóstwem piór. I znowu wywiady, koncerty i sława. Ukazują się kasety video: "Voodoo Lounge" zawierająca zapis z koncertu z Miami oraz kaseta "Stripped "z wywiadami i urywkami koncertów.

Do 1997 roku jest cisza. Ale w końcu następuje wielki powrót; ukazuje się album "Bridges to Babylon". Kolejne światowe hity chociażby: "Anybody Seen My Babe" albo "Flip The Switch" a w szczególności "Out Of Control". We wrześniu 97 roku podczas konferencji prasowej Stonesi ogłaszają , że wyjadą w tournee. 13 światowe tournee, a pewnie 60 w ogóle. I tak się dzieje po dwóch koncertach niespodziankach przychodzi czas na USA, Kanadę, Australię, Europę , Afrykę. Po raz drugi w Polsce! "Kamienie"toczą się tym razem przez Chorzów . Aż 60 tysięcy oszalałych ze szczęścia fanów zasiada na stadionie, a kolejne 10 tysięcy stoi przed.

W 1998 ukazuje się koncertowy album "No Security".

W 2002 zespół serwuje swoim fanom prawdziwy prezent; z okazji 40-lecia istnienia na sklepowych półkach pojawia się dwupłytowy zestaw największych hitów- album "Forty Licks".

(źródło: emimusic.pl)

Rolling Stones, The – Dyskografia

  • Sticky Fingers Nazwa płyty Sticky Fingers
  • GRRR! (2012) Nazwa płyty GRRR! (2012)
  • Honky Tonk Woman Nazwa płyty Honky Tonk Woman
  • Doom And Gloom Nazwa płyty Doom And Gloom