Satellite

Satellite

Na początku była to bardzo luźna grupa, grająca bez żadnych zobowiązań, realizująca jednak pomysły Wojtka. Bardziej projekt solowy Wojtka, który wspomagali Darek Lisowski i Krzysztof Narbut, ale wkrótce pojawił się pomysł nagrania materiału i wydania go pod szyldem Satellite. Do grupy dołączył wokalista Zbyszek Bieniak (ex Collage) i zespół zarejestrował materiał demo. Do nagrania albumu Wojtek zaprosił jednak Roberta Amiriana. Materiał muzyczny ulegał ciągłym zmianom. W marcu 2002 Krzysztof Narbut odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął Sarhan (git.) Partię gitar basowych powierzono Przemkowi Zawadzkiemu. W ostatnim czasie do Satellite dołączyli też Mirek Gil (git.), Krzysiek Palczewski (instrumenty klawiszowe) oraz Piotr Żaczek (bas).

Płyta "A Street Between Sunrise and Sunset", jak czytamy na oficjalnej stronie zespołu, opowiada o "dwojakiej percepcji świata. O tym, że są ludzie, którzy czują i widzą więcej. Być może wszyscy docieraliby do tych bardziej wrażliwych na piękno świata pokładów swej osobowości, ale niestety z różnych powodów, zaganiani, widzimy tylko jedną stronę naszej rzeczywistości, może troszkę szarą. I w końcu, płyta jest o wyborze, o każdym wyborze. Bo dokonywanie wyboru to jak przejście z jednej strony ulicy na drugą. I kiedy decyzja jest już podjęta, idziesz jedną stroną ulicy, ale możesz zawsze obserwować, co dzieje się po drugiej stronie."

Wszystkie teksty napisał Wojtek Szadkowski, jest on także autorem muzyki i aranżacji. Dodatkowe aranżacje - Darek Lisowski, Krzysiek Palczewski. Produkcją zajęli się Wojtek Szadkowski i Krzysiek Palczewski. Okładkę i logo zaprojektował sam Mark Wilkinson (znany ze współpracy m.in. z Marillion i Fish'em). Płyta odniosła ogromny sukces, zyskując rewelacyjne recenzje w zagranicznych i polskich mediach zajmujących się muzyką niekoniecznie progresywną (Colossus, European Progressive Rock Reviews, ale także Metal Observer czy Rockezine).

Teraz Satellite powraca kolejną płytą. "Evening Games" podejmuje temat realizacji marzeń: będąc dziećmi, bawiąc się w wieczorne zabawy startujemy na podbój kosmosu jako nieustraszeni rycerze z wyobraźnią bez granic a lądujemy w dorosłym życiu jako królowie przeciętności tonąc w morzu blokowisk, gdzie przygodą życia stają się podróże przez dziesiątki kanałów w telewizji. Jaka jest kontynuacja wieczornych zabaw... Co tracimy, co zyskujemy...

Płyta zawiera również utwór "Beautiful world", będący bezpośrednią reakcją na bestialski zamach terrorystyczny w wyniku, którego zginęły setki dzieci.

źródło: http://www.metalmind.com.pl/