17.10.2016 11:09

18 minut sprintu z Tomem Cruisem

Może i nie grzeszy wzrostem, ale potrafi przebierać nogami. Oto 18 minut porządnego joggingu razem z Tomem Cruisem. Run Tom, run!

18 minut sprintu z Tomem Cruisem
foto: kadr z filmu

Powszechnie znaną prawdą jest, że w show biznesie trzeba być szybkim, aby nie dać się wyprzedzić konkurencji. To ciężki kawałek chleba, a każdy tylko czeka aż się nam powinie noga. Trzeba być sprytnym, mieć oczy wokół głowy, dobrze przeanalizować każde posunięcie związane z publiczną wypowiedzią czy też z doborem ról.

Tom Cruise zdołał nam udowodnić, że jest dobry w te klocki - chyba że to zasługa scjentologicznych nauk. Aktor występuje na wielkim ekranie od 1981 roku. To właśnie wtedy zadebiutował w filmie „Niekończąca się miłość”. Jednak na prawdziwy przełom musiał poczekać jeszcze 5 lat oraz „Top Guna” w reżyserii Tony'ego Scotta. Później już poszło z górki, a w jego filmografii zaczęły się pojawiać kreacje, w takich dziełach, jak „Rain Man”, „Urodzony 4 lipca”, „Wywiad z wampirem”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Mission: Impossible”.

Jest pewien element, który scala niemal wszystkie role Toma Cruise'a, a którego raczej mało kto był świadomy. Praktycznie każdy bohater, w którego wcielił się aktor, wcześniej czy później biegał na ekranie. Niekiedy jest to ucieczka przed niebezpiecznymi ludźmi, a czasami wręcz odwrotnie i pogoń za takimi, innym razem zwykła chęć przemieszczenia się z punktu A do B.

Swoje się wybiegał. To prawdopodobnie jedna z przyczyn tego, że pomimo 54 lat na karku wciąż zachowuje nienaganną sylwetkę. No to... do biegu, gotowi, start!

Powyższe wideo obejmuje sceny do „Mission: Impossible - Rogue Nation” włącznie, a przecież na horyzoncie już „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”, który wejdzie do kin 21 października 2016. Tom Cruise przy tej okazji z pewnością będzie się musiał trochę napocić biegając. Studio Paramount i Tom Cruise nie mogą dojść do porozumienia, przez co opóźnia się produkcja filmu „Mission: Impossible 6”, za to „Na skraju jutra 2” zaczyna nabierać kształtów. Przed aktorem jeszcze wiele kilometrów do przebycia.

Wyścig trwa!

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Tom Cruise