14.11.2017 18:11

8% Australijczyków ogląda Netflixa w… publicznych toaletach

Uzależnienie od platform streamingowych jest dziś bardzo powszechne. A do tego tak silne, że niektórzy nie potrafią się od niego uwolnić nawet korzystając z ubikacji w miejscu publicznym. 

8% Australijczyków ogląda Netflixa w… publicznych toaletach
foto: kadr z wideo

Jak donosi portal dailymail.co.uk, Austalijczycy spędzają z Netflixem całe dnie, niezależnie od tego, czy znajdują się w domu, w centrum handlowym, w autobusie, w samolocie (?!) czy w pociągu. Nie byłoby w tym nic aż tak dziwnego (w końcu oferta platformy jest bardzo ciekawa i szeroka), gdyby nie fakt, że najnowsze badania dowodzą, iż ponad 8 procent australijskich użytkowników Netflixa, korzysta z niego w publicznych toaletach.

Nie jest to informacja wyssana z palca. Liczby te pochodzą z ankiety przeprowadzonej przez Netflix, która dowodzi m.in., że 59% Australijczyków ogląda platformę w drodze, w tym 34% w drodze do pracy. 32% mieszkańców Australii korzysta z Netflixa w kawiarniach i restauracjach, zaś 8% – jak wyżej – w toaletach poza domem. Czy jest to sposób na umilenie sobie czasu podczas nudnych zakupów z drugą połówką czy ucieczka od nieciekawych znajomych w zacisze kawiarnianej ubikacji? Trudno ocenić... Być może jedno i drugie. Trudno stwierdzić też, jak ma się to do innych badań, z których wynika, że wspólne oglądanie Netflixa umacnia związek.

Co więcej, z ankiety wynika też, że binge-racerzy wyżej cenią sobie dostęp do filmów i seriali, niż posiadanie napojów czy jedzenia w podróży. Możliwość oglądania Netflixa uważają za bardziej niezbędną. Ciekawe, jak w podobnej ankiecie wypadliby Polacy…

A Wy? Gdzie najbardziej lubicie oglądać Netflixa?

Natalia Hluzow
Tagi: #Duperele #Netflix