23.03.2017 12:08

A Ty od tego filmu również się porzygasz?

Dosłowność niektórych scen zawartych w „Raw” potrafi wywrócić żołądek do góry nogami. Dlatego właściciele kin, aby zaoszczędzić ekipie sprzątającej pracy, postanowili rozdawać widzom torebki na wymiociny przed seansem.

A Ty od tego filmu również się porzygasz?
foto: kadr z wideo

Odrzucona ścieżka dźwiękowa z „Egzorcysty” powodowała u widzów nudności, z kolei „Obecność 2” wywoływała agresję wśród zgromadzonych na sali. Kino grozy w swoich różnych odmianach potrafi doprowadzić do skrajnych reakcji organizmu. To też tyczy się francuskiego „Raw”.

Obraz Julii Ducournau to historia zmuszonej do skosztowania surowego mięsa wegetarianki, która za sprawą tego doświadczenia niepohamowanie zmienia się w kanibalkę. Film prezentowany był na festiwalach filmowych w Cannes czy też w Toronto, a na polskie ekrany zawita 22 września 2017 roku. Na pokazach pojawiły się już przypadki omdleń i konieczne było wzywanie pogotowia. Kino ekstremalne, ale mimo to film został ciepło przyjęty przez krytykę.

Zobaczcie zwiastun dzieła, ten nieocenzurowany, i na wszelki wypadek przygotujcie wiadro albo torebkę:

Na wypadek skrajnych reakcji organizmu przygotowało się kino Nuart w Los Angeles. Tam przed seansem rozdawane są torebki na wymiociny. Już wcześniej odnotowano przypadki, w których widzowie zwracali na podłogę swój obiad, więc ten prewencyjny środek okazał się konieczny. O sprawie opowiedział Mark Valen układający program kina Nuart:

"

Członek personelu kina wyszedł z tą inicjatywą, aby zrobić te torebki z opakowań na lunch. Świetny pomysł. Pamiętam, że w latach 70. przy wprowadzaniu do kin niektórych horrorów czyniono to samo. "

Przedstawiamy Wam plakat filmu:

poste

W „Raw” wystąpili m.in. Garance Marillier, Ella Rumpf, Rabah Naït Oufella, Laurent Lucas oraz Joana Preiss. Film zdążył już zarobić 78 tysięcy dolarów. Nie jest to oszałamiająca kwota, ale obraz w wielu krajach dopiero wkroczy na ekrany. Niemniej już kilka osób zdążyło go obejrzeć. Pytanie czy udało im się zachować obiad w żołądku?

Rzygasz przy filmach? :)

Robert Skowronski