11.10.2018 12:17

Afera na planie „Jokera”. Statyści zamknięci w metrze, byli zmuszeni... sikać na tory

Prawdopodobnie na planie filmu „Joker” doszło do poważnego zaniedbania części ekipy filmowej. Grupie statystom zakazano opuszczać plan zdjęciowy przez kilka godzin, narażając ich na nieprzyjemności. 

Afera na planie „Jokera”. Statyści zamknięci w metrze, byli zmuszeni... sikać na tory
JP/PacificCoastNews/BWP Media/East News

Nie, to nie jest żarty, chociaż wskazuje na to nagłówek i charakter tytułowego bohatera filmu w reżyserii Todda Phillipsa. Według najnowszych informacji z planu „Jokera”, w trakcie jednego z dni zdjęciowych doszło do dość nieprzyjemnej sytuacji. Grupa statystów była skazana na niedogodności. Podczas sceny kręconej w metrze zakazano im przez kilka godzin opuszczać wagon, w którym nie było toalety. Brak przerwy na opróżnienie pęcherza spowodował, że część statystów postanowiła ulżyć sobie na tory. 

„Joker” - statyści sikali na tory

Jak donosi portal Movieweb, do sytuacji doszło na początku października 2018 w nowojorskim metrze. Kręcono tam fragmenty filmu, w których możemy zobaczyć Jokera i jego gang klaunów. 

Według poszkodowanych zamknięto ich na stacji metra na ponad trzy godziny, nie pozwalając wyjść do toalety. Po bezowocnych prośbach o wypuszczenie, te osoby, które nie mogły dłużej wytrzymać, wykorzystały szczeliny między wagonami, by oddać mocz bezpośrednio na tory. 

O sytuacji dowiedziała się organizacja Screen Actor's Guild, która podjęła już kroki, by ukarać osoby odpowiedzialne za zakaz korzystania z toalety. Jej przedstawiciele rozpoczęli śledztwo w sprawie oraz zapowiedziała, że w przyszłości będzie monitorować wydarzenia z planu zdjęciowego. Studio Warner Bros. musi się teraz postarać, by nie zostać oskarżonym o niewłaściwe traktowanie pracowników. Restrykcja prawdopodobnie wynikała z faktu, że ekipa filmowa mogła kręcić na terenie metra tylko w wyznaczonym do tego czasie i każda minuta była na wagę złota. 

„Joker” - kiedy premiera?

Miejmy nadzieję, że ten incydent nie wpłynie na produkcję solowego filmu o Jokerze. W roli głównej zobaczymy Joaquina Phoenixa, a u jego boku wystąpią inne gwiazdy, między innymi Zazie Beetz i Robert De Niro. Produkcja skupi się ma początkach działalności Księcia Zbrodni w Gotham. Film „Joker” nie będzie powiązany z innymi produkcjami na podstawie komiksów DC tworzonymi przez Warnera. Premiera filmu została zaplanowana na 4 października 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Joker DC Comics Joaquin Phoenix