13.06.2018 17:11

TOP 10: Aktorzy łudząco podobni do prawdziwych postaci w filmach biograficznych

Filmy biograficzne nie zawsze oddają dokładny obraz postaci, o której opowiadają – zarówno pod względem zachowania, historii, jak i wyglądu. Czasem zdarza się jednak, że naturalne predyspozycje aktorów sprawiają, że nie da się ich odróżnić od pierwowzorów.

Val Kilmer, Benicio del Toro, Andre 3000
foto: SIPA/EAST NEWS; Everett Collection/EAST NEWS; kadr z filmu "Jimi: All By My Side"

W filmach biograficznych aktorzy otrzymują zwykle podwójnie trudne zadanie. Nie dość, że muszą jak najlepiej odegrać napisaną przez scenarzystów rolę, powinni też jak najbardziej upodobnić się do autentycznej postaci, którą grają.

W wizerunkowym zbliżeniu się do bohatera filmu często pomaga charakteryzacja – tak jak w przypadku Gary’ego Oldmana w „Czasie mroku”, Nicole Kidman w „Godzinach” czy Roberta Downeya Jr. w „Chaplinie”. Warto też nadmienić, że identyczny wygląd nie zawsze jest warunkiem koniecznym, by stworzyć genialny obraz historycznej postaci na ekranie. Wystarczy przypomnieć sobie film „Jak zostać królem” z Colinem Firthem w roli Jerzego VI czy „Steve’a Jobsa” z Michaelem Fassbenderem w roli założyciela Apple.

Czasem jednak zbędna jest i charakteryzacja, i szczególne starania, gdyż wybrany do roli aktor do złudzenia przypomina kreowaną na ekranie postać. Jacy aktorzy okazali się najbardziej podobni do autentycznych bohaterów filmów – wyglądem, mimiką i gestami? Zobaczcie TOP 10 sobowtórów z filmów biograficznych:

Już niebawem na ekranie zabłyśnie m.in. Rami Malek jako Freddie Mercury z filmu „Bohemian Rhapsody” oraz Taron Egerton jako Elton John w filmie „Rocketman”. Czy ich kreacje aktorskie przypadną do gustu fanom legendarnych muzyków? Przekonamy się już wkrótce. 

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele TOP