12.02.2018 14:12

Amerykańska reprezentacja narciarska występuje w kostiumach Kapitana Ameryki i Captain Marvel

Sportowcy często są nazywani prawdziwymi superbohaterami. Narciarska i snowboardowa reprezentacja USA wzięła sobie te słowa do serca i teraz występują w strojach inspirowanych kostiumami bohaterów Marvela.

Amerykańska reprezentacja narciarska występuje w kostiumach Kapitana Ameryki i Captain Marvel
foto: AP/EASTNEWS

Nie wszyscy bohaterowie mają peleryny. Niektórzy mają gogle i kijki. Takimi bohaterami są snowboardziści i narciarze reprezentujący Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Firma Spyder zapewniająca drużynie narodowej stroje na wszystkie zawody postanowiła przygotować kombinezony przypominające te, które noszone są przez Kapitana Amerykę i Captain Marvel.

Twórcy stanęli na wysokości zadania, a same stroje prezentują się wyśmienicie. Zawierają najważniejsze elementy obecne w oryginalnych strojach, a jednocześnie nie wyglądają tandetnie. Gratulacje dla firmy Spyder, bo wykonali kawał dobrej roboty. Tak oto prezentuje się gwiazda amerykańskiego narciarstwa, Mikaela Shiffrin w stroju Captain Marvel:

Tu natomiast możemy zobaczyć strój z bliższej odległości:

Tak natomiast prezentuje się strój zainspirowany kostiumem Kapitana Ameryki, który założyła Lindsey Vonn:

Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang - gdzie oglądać?

Strój Captain Marvel zaprezentowany przez Marvel w ich nadchodzącym filmie wywołał niemało kontrowersji wśród fanów, którzy domagali się raczej tego co na sobie mają amerykańskie narciarki, niż to, co założyła na planie Brie Larson. Trudno się temu dziwić - zieleń kostiumu filmowej wersji superheroiny nie umywa się do kolorystyki kombinezonów Shiffren i Vonn.

Igrzyska rozpoczną się w czwartek, 8 lutego 2018, a zakończą się w niedzielę, 25 lutego 2018. Transmisja Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 online i w telewizji będzie dostępna za darmo dla widzów w Polsce. Zawody narciarskie zaczynają się 12 lutego, w poniedziałek. Wtedy też na własne oczy będzie można obejrzeć stroje amerykańskiego zespołu na żywo.

Relacje na żywo w telewizji z tego widowiska będzie dostępna na kanale TVP1 i TVP Sport w Telewizji Polskiej. Rywalizację będzie można także śledzić na bieżąco na kanałach Eurosportu, który jest oficjalnym partnerem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Stacja przewiduje 4000 godzin relacji, w tym 900 prowadzonych na żywo.

Wygodne spodnie narciarskie dla mężczyzn

Kamil Kacperski
Tagi: Kapitan Ameryka Captain Marvel