24.12.2018 10:57

Aresztowano kobietę, bo... zostawiła dzieci same w domu z "Kevinem samym w domu"

Pewna Amerykanka zostawiła swoich dwóch synów bez opieki, za co została aresztowana. Jak na ironię losu przystało, policja odkryła, że dzieci oglądały film "Kevin sam w domu".

Macaulay Culkin (Kevin sam w domu)
foto: kadr z filmu Kevin sam w domu

Chociaż komedia familijna "Kevin sam w domu" to świąteczny hit, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie Gwiazdki, każdy wie, że lepiej nie wprowadzać żadnego pomysłu z tej produkcji w życie. Może się to źle skończyć nie tylko dla rabusiów, ale przede wszystkim dla nieodpowiedzialnych rodziców. Dowodem na to jest zachowanie pewnej kobiety z Muncie w Indianie. Jej synowie zostali sami w pustym domu, przez co matka została aresztowana przez policję. Co ciekawe, kiedy funkcjonariusze weszli do domu, okazało się, że chłopcy... oglądają film "Kevin sam w domu".

"Kevin sam w domu" - kobieta aresztowana za zostawienie dzieci samych w domu

O kuriozalnej sprawie doniósł portal WTHR. Według raportu lokalnej policji funkcjonariusze dostali telefon od zaniepokojonego sąsiada, który zauważył, że dwóch chłopców zostało pozostawionych na cały dzień bez opiekunki. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, jedno z dzieci zadzwoniło do ciotki, by zapytać o radę. Kobieta zabroniła otwierać drzwi i przyjechała do swojej siostry. Kiedy policja wraz z ciotką dzieci weszła do środka, okazało się, że chłopcy oglądali akurat film "Kevin sam w domu". Matka zabrała 7-letniego syna ze szkoły i kazała opiekować mu się cały dzień 4-letnim bratem. Sama poszła do pracy. Kobieta została aresztowana i oskarżona o zaniedbanie dzieci. Chłopcy do rozprawy trafili pod opiekę najbliższej rodziny. 

"Kevin sam w domu" - nie próbujcie tego w domu

Dobrze, że historia skończyła się w ten sposób. Dzieciaki zawsze mogły zainspirować się filmem Chrisa ColumbusaMacaulayem Culkinem w roli głównej i zastawić na niezapowiedzianych gości niebezpieczne pułapki. Na szczęście tak się nie stało, ale historia kobiety z Muncie jest przestrogą dla wszystkich rodziców, którzy zapominają o swoich dzieciach, albo oszczędzają na opiekunkach. W wielu stanach zostawienie pociech samym sobie jest karalne, bo nie każdy z malców jest zaradny jak filmowy Kevin.

Jeśli chcecie sobie przypomnieć, jak Kevin radził sobie pod nieobecność domowników, to koniecznie włączcie Polsat 24 grudnia 2018 roku o 20:05. Jak co roku stacja wyemituje słynny świąteczny hit. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Kevin sam w domu Macaulay Culkin