13.09.2018 18:37

„Avengers 4” wciąż bez zakończenia? Tak twierdzi gwiazda MCU

Trwają dokrętki do „Avengers 4” – finalnej części trzech faz MCU, której finał podobno… wciąż nie jest gotowy.

Avengers Mark Ruffalo
foto: materiały prasowe

Czy to możliwe, że nikt nie ma pojęcia jak skończy się „Avengers 4”? Nawet bracia Russo? Tak twierdzi w każdym razie Mark Ruffalo, który jeszcze we wrześniu 2018 ma powrócić na plan filmu w związku z trwającymi dokrętkami.

Zakończenie „Avengers 4” nadal nie jest znane

Po licznych wyciekach fabuły i szczegółów dotyczących dalszych losów filmowych superherosów Marvela, okazuje się, że nawet twórcy nie wiedzą, jak zakończy się 3. faza MCU. W jednym z ostatnich wywiadów wcielający się w postać Hulka Mark Ruffalo wyznał, że trwające aktualnie dokrętki mają służyć skończeniu filmu i rozgryzieniu – przez samych reżyserów – jak ta historia ma się zakończyć. Jak powiedział:

"

Nawet nie wiemy jeszcze, co to w ogóle będzie. Nie robimy tylko dokrętek. Zamierzamy skończyć film, którego nawet nie zaczęliśmy kończyć, kiedy zostawiliśmy go rok temu. Nie wiem nawet, co tak naprawdę wiedzą bracia Russo. Część rzeczy dzieje się na bieżąco. To całkiem fascynujące. Kręcimy pewne rzeczy i kilka dni później wracamy i kręcimy je na nowo, ponieważ chcemy popchnąć je w innym kierunku. To jak żywy organizm. Nawet kiedy podchodzimy do tego, jak do zamkniętego obrazu, wciąż nad nim pracujemy. "

Ruffalo poskarżył się również, że aktorzy wciąż pracują na niepełnych scenariuszach, by uniknąć ewentualnych spoilerów.

Mark Ruffalo – żartowniś czy papla?

Faktem jest, że zdarzały się filmy, w których dialogi, a nawet całe sceny rodziły się dopiero na planie. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne w przypadku tak dużego (i kosztownego) przedsięwzięcia, jakim jest finał 10 lat MCU. Pamiętajmy też, że Ruffalo słynie z fałszywych przecieków. To on ponoć przypadkowo udostępnił w sieci pierwsze 10 minut „Thora 3” i to on rozpowiadał w wywiadach, że w „Avengers 3” wszyscy zginą, co ostatecznie… w dużej mierze okazało się prawdą. Mamy jednak nadzieję, że tym razem przemawia przez niego wyłącznie poczucie humoru, a bracia Russo wiedzą, co robią. 

Premiera „Avengers 4” odbędzie się w maju 2019. Wcześniej zobaczymy jeszcze „Captain Marvel”, która ma odegrać istotną rolę w zwieńczeniu historii filmowych Avengers.

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers Avengers 4