11.04.2019
Aktualizacja: 17.04.2019 12:51

"Avengers: Endgame" - najbardziej absurdalne teorie związane z produkcją Marvela

Roczna przerwa pomiędzy "Infinity War" a "Endgame" zrobiła swoje. Fani na całym świecie dosłownie prześcigali się w tworzeniu rozmaitych teorii. Które z nich były najbardziej odjechane?

Foto: materiały promocyjne
Foto: materiały promocyjne

Przed premierą każdej produkcji spod szyldu Marvela, fani dosłownie wychodzą z siebie usiłując odgadnąć rozwiązania fabularne zastosowane w filmie, jednak w przypadku "Avengers: Endgame" pobito chyba wszelkie rekordy. Teorii stworzonych przez fanów są całe setki, my dziś wybraliśmy dla was te najbardziej absurdalne, które w zasadzie nie mają prawa się sprawdzić.

"Avengers: Endgame" - najbardziej absurdalne teorie

Poniżej znajdziecie zbiór najbardziej absurdalnych pomysł fanów Marvela, w związku z nadchodzącym "Avengers: Endgame". Ostrzegamy, niektóre z nich są naprawdę odjechane.

1. Thanus Theory, czyli Ant-Man w odbycie Thanosa

Prawdopodobnie najpopularniejsza teoria związana z "Endgame". W dużym skrócie, zamysł polega na tym, że to Ant-Man będzie bohaterem filmu i pokona Thanosa wślizgując mu się do odbytu, a następnie powiększając się znów do rozmiarów człowieka, rozrywając Szalonego Tytana na strzępy.

Thanos (Josh Brolin)
Thanos (Josh Brolin)
Przeczytaj także Czy Ant-Man pokona Thanosa, wślizgując się... do jego odbytu? Nowa obrzydliwa teoria fanów

2. Thanus Theory 2.0, czyli Thanos w odbycie Ant-Mana

Tym razem role się odwracają i to Thanos ląduje w odbycie Scotta Langa. Jak? Już tłumaczymy. Według autorów tej teorii, Ant-Man znów stanie się Giant-Manem (analogicznie do sceny na lotnisku w filmie "Kapitan Ameryka: Civil War"), a następnie usiądzie na fioletowym Tytanie i wsadzi go sobie w tyłek, tym samym go dusząc.

Giant-Man i Thanos
Giant-Man i Thanos
Przeczytaj także Analna teoria dotycząca "Avengers: Endgame" - Ant-Man udusi Thanosa odbytem?

Chyba nie musimy tłumaczyć, dlaczego powyższe przypuszczenia uważamy za absurdalne i absolutnie nieprawdopodobne. Prawda?

3. Superbohaterowie znajdują się w pętli czasowej

Twórcy jednej z teorii uważają, że Doktor Strange oddając Thanosowi Kamień Czasu tak naprawdę go uaktywnił i wpędził resztę superbohaterów w pętlę czasową. Pamiętacie ile możliwych scenariuszy nadchodzącego starcia widział Strange? Tak, 14 milionów, 650 tysięcy i właśnie tyle możliwych wersji mielibyśmy zobaczyć w "Avengers: Endgame", aż dotarlibyśmy do tego jednego scenariusza, w którym drużyna Mścicieli zwycięża. Pomysłodawcy tej teorii podnoszą również, że bohaterowie cofać się będą aż do wydarzeń z filmu "Avengers: Czas Ultrona", lub wcześniej, powołując się na "dziwny montaż" sceny poprzedzającej narodziny Visiona, w której Bruce Banner mówi coś w tylu "Jesteśmy w pętli czasowej". Przyznajcie, że nie dość, że brzmi to mało przekonująco, to raczej nikt z nas nie chciałby przez 3 godziny obserwować, jak drużyna Avengers w kółko cofa się w czasie.

Foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War

4. A kto umarł ten… żyje

Zdaniem autora tej teorii, Thanos pstrykając palcami tak naprawdę stworzył kopię wszechświata, do której przeniosły się wszystkie osoby, które uległy dezintegracji. Wskazywałoby to na to, że oryginalna drużyna Avengers oraz inne pozostałe przy życiu postacie z "oryginalnej Ziemi" są tymi, którzy nie przeżyli triumfu Tytana.

Dla innych osób potwierdzeniem powyższej teorii, jest fakt, iż na oficjalnym plakacie do filmu, na twarzy Groota widać coś przypominającego mech, co w jego przypadku potraktować można jako zarost. Groot umierając w "Infinity War" był jeszcze młodym nastolatkiem, więc pojawienie się u niego zarostu oznaczałoby, że stale się rozwija, a co za tym idzie - wciąż żyje.

kadr z filmu Avengers: Infinity War
kadr z filmu Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Czy polegli Avengers w rzeczywistości jako jedyni przeżyli finał "Infinity War"? Szokująca teoria fanowska

5. Bracia Russo manipulują filmem

W jednym z ostatnich wywiadów, reżyserzy filmu "Avengers: Endgame" - Joe i Anthony Russo, stwierdzili, że żadna z dotychczasowych teorii związanych z produkcją się nie sprawdzi. Jednak co jeśli bracia Russo postanowili zadbać o taki stan rzeczy i śledząc rozwój fanowskich teorii, stale zmieniają fabułę filmu?

Bracia Russo, foto: kadr z wideo "Russo Brothers Talk Best Fan Theories, Which Actors Ask For Spoilers!"
Bracia Russo, foto: kadr z wideo "Russo Brothers Talk Best Fan Theories, Which Actors Ask For Spoilers!"
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - Według reżyserów wszystkie dotychczasowe teorie są błędne

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Najnowszy film wchodzący w skład Kinowego Uniwersum Marvela, zatytułowany "Avengers: Endgame" wejdzie na ekrany kin już 25 kwietnia 2019 roku. W tym filmie z całą pewnością pożegnamy kilku głównych bohaterów, przez co MCU już nigdy nie będzie takie samo.

Zobacz też: >> Co na ten moment wiemy o "Avengers: Endgame"? <<

Którą z powyższych teorii uważasz za najbardziej absurdalną?

Tagi: Marvel Avengers 4