24.06.2019 13:50

"Avengers: Endgame" doczekał się parodii, która pokazuje życie Kapitana Ameryki i Peggy Carter w latach 50.

Film "Avengers: Endgame" jest już niecałe 40 milionów dolarów za "Avatarem" na liście najlepiej zarabiających filmów w historii kinematografii. Jego popularność spowodowała, że pojawiło się mnóstwo parodii produkcji MCU.

"Avengers: Endgame" doczekał się parodii, która pokazuje życie Kapitana Ameryki i Peggy Carter w latach 50.
foto: kadr z wideo

Jednym z najlepszych momentów filmu "Avengers: Endgame" była sama końcówka, w której Kapitan Ameryka powrócił do różnych czasów i odłożył wszystkie kamienie nieskończoności na odpowiednie miejsce. Chwilę później okazało się jednak, że Steve Rogers nie powrócił do czasów współczesnych, ale raczej do lat 50., gdzie pozostał i przeżył długie oraz dostanie życie u boku Peggy Carter, czyli jego ukochanej z czasów wojny. 

Avengers: Endgame - parodia pokazuje życie Peggy i Kapitana Ameryki

Nie zmienia to jednak faktu, że Kapitan Ameryka miał ogromną wiedzę na temat tego, co się wydarzy w ciągu kilkudziesięciu następnych lat. Właśnie ten aspekt jego "nowego-starego życia" eksplorowali twórcy z kanału The Warp Zone, którzy postanowili pokazać światu, jak mogłoby wyglądać życie Kapa i Peggy Carter.

Pojawiają się więc wątki związane z wojną w Wietnamie, prezydentem JF Kennedy udającym się na weekend do Dallas w 1963 roku, czy propozycją polecenia na wakacje do Nowego Jorku na początku września 2001 roku. Zobaczcie "Miodowe lata" w wykonaniu Steve'a Rogersa i agentki Carter:

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - sceny z filmu przed i po nałożeniu efektów specjalnych

Sprawę podróżowania w czasie wyjaśnił Joe Russo, który potwierdził, że zarówno Bruce Banner, jak i Starożytna mieli rację jeśli chodzi o igranie z osiami czasu i alternatywnymi rzeczywistościami:

"

To nie jest żadna pętla czasowa. I Starożytny, i Hulk mieli rację. Nie możesz zmienić przyszłości przez zwykłe pójście do przeszłości. Ale jest możliwe stworzenie alternatywnej przyszłości. To nie jest efekt motyla. Każda decyzja z przeszłości może stworzyć nową oś czasu. Na przykład ten stary Kapitan, którego widzimy na końcu "Endgame", tak naprawdę przeżył swoje małżeństwo w innym wymiarze. Musiał ponownie skoczyć, żeby oddać samowi Tarczę.  "

"Avengers: Endgame" pojawił się w kinach 25 kwietnia 2019 roku i obecnie cały czas jest jeszcze grany w każdym większym multipleksie na świecie.

Tagi: Avengers Kapitan Ameryka Marvel Avengers 4