24.04.2018 16:10

„Avengers: Infinity War”: Thanos żąda milczenia! Gwiazdy MCU w społecznej akcji przeciwko spoilerom

W przededniu premiery „Avengers: Infinity War” Marvel postanowił skierować odezwę do wszystkich fanów MCU, która w wolnym tłumaczeniu brzmi - nie spoilerujcie!

Chris Pratt, Tom Holland
foto: kadr z wideo

W dobie globalnej wioski, wszechobecnych mediów społecznościowych oraz wyjątkowej ludzkiej złośliwości objawiającej się w internecie m.in. pod postacią trollingu, trudno podejść do jakiegokolwiek filmu jak do czystej karty, która zapełnia się treściami, obrazami i emocjami dopiero podczas seansu.

Szczególnie, jeśli chodzi o tak gigantyczne przedsięwzięcie jak „Avengers: Infinity War”, do którego prowadziło 18 poprzednich filmów MCU oraz intensywna, półroczna kampania promocyjna przepełniona fotografiami, plakatami, zwiastunami i spotami. Czym innym są jednak materiały promocyjne zapowiadające premierę, a czym innym zwykłe spoilery. Dlatego też w związku z bardzo bliską premierą 3. części „Avengers”, gwiazdy MCU wzięły udział w akcji społecznej przeciwko spoilerom.

Powiedz NIE spoilerom!

W wideo opublikowanym na oficjalnym kanale Marvel Entertainment 23 kwietnia 2018, a więc na 4 dni przed amerykańską premierą filmu, pojawiają się Robert Downey Jr, Anthony Mackie, Mark Ruffalo, Tom Holland, Chris Pratt oraz inne gwiazdy MCU, które zapewniają, że nie pisną słowa o fabule „Avengers: Infinity War”. 

Całość przypomina poważną akcję społeczną, którą de facto jest. Producentom zależy bowiem na tym, by po 10 latach spędzonych z MCU każdy fan mógł w pełni doświadczyć tego wyjątkowego wydarzenia, jakim ma być seans 3. części „Avengers”, niezależnie czy pójdzie do kina w dniu premiery, czy miesiąc później. 

Spot utrzymany jest oczywiście w żartobliwym klimacie, ale nie obyło się też bez groźby. Na koniec pojawia się hasztag #ThanosDemandsYourSilence.

Oficjalna premiera „Avengers: Infinity War” w Polsce już jutro, 25 kwietnia 2018 roku. W sieci pojawiły się już pierwsze reakcje na nowych „Avengerów”, natomiast dziś w nocy będziecie mogli przeczytać naszą premierową recenzję filmu. Oczywiście bez spoilerów!

Kurtki męskie - jakie kurtki na co dzień wybrać?

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele Marvel Avengers: Infinity War Thanos ThanosDemandsYourSilence