20.08.2018 18:21

Reżyserzy „Avengers: Infinity War” potwierdzili powrót jednego ze zmarłych superbohaterów

Joe i Anthony Russo, opowiadając o bohaterach „Infinity War”, zasugerowali powrót jednej z postaci, które w finale 19. filmu MCU rozpłynęły się w powietrzu.

Avengers Infinity War kto powróci

Finał „Avengers: Infinity War” pozostawił fanów MCU w rozpaczy, po tym jak większość superherosów rozpłynęła się w powietrzu. Miłośnicy filmów Marvela oczywiście bardzo szybko zorientowali się, że ich ulubieńcy nie zniknęli na zawsze i w ten czy inny sposób powrócą w „Avengers 4”. Jednak teraz ważną rolę jednego z nich w budowaniu przyszłości MCU potwierdzili sami bracia Russo.

Kto powróci w „Avengers 4”?

Black Panther, który oczarował publiczność w swoim solowym filmie, będzie miał jeszcze sporo czasu na cieszenie widzów swoją obecnością w kolejnych produkcjach MCU. Jego powrót był dość oczywisty z uwagi na planowany sequel „Black Panthera”, ale teraz jest oczywisty jeszcze bardziej.

W materiale udostępnionym na kanale Wired, w którym bracia Russo opisują wszystkich bohaterów „Infinity War”, fragment poświęcony T’Challi nie pozostawia wątpliwości – władca Wakandy powróci, by pomóc oryginalnym Avengerom ostatecznie pokonać zło. Jak powiedział Joe Russo:

"

Black Panther ma olbrzymi potencjał jako bohater filmowego uniwersum Marvela. Wakanda jest absolutnie kluczowa, jeśli chodzi o wydarzenia po „Avengers: Infnity War” i to, jak świat poradzi sobie z tym, co się stało. "

Black Panther

Black Panther i jego przyszłość w MCU

Można oczywiście bawić się w domysły, że być może to Shuri założy kostium Black Panthera lub inny, nowy władca Wakandy będzie przyszłością MCU... Ale nie oszukujmy się. Nie po to 2 lata temu zaprezentowano nowego bohatera, żeby pozbywać się go po jednym solowym filmie i dwóch produkcjach zbiorowych. Dlatego jeśli Wakanda ma odegrać kluczową rolę w przyszłych losach MCU, z pewnością będzie to Wakanda pod wodzą T’Challi kreowanego przez Chadwicka Bosemana.

To oczywiście tylko jedna z teorii na temat „Avengers 4”, o których dziś żaden z twórców nie może jeszcze mówić wprost. Jak konkretnie potoczą się losy Black Panthera po tym, co spotkało go w „Infinity War”, dowiemy się dopiero w maju 2019, kiedy „Avengers 4” trafi do kin.

Natalia Hluzow
Tagi: Black Panther Avengers: Infinity War Avengers 4