16.08.2018 13:48

Batman znów porządnie oberwał. Czy Bruce Wayne zrezygnuje z roli superbohatera?

Batman ponownie został poważnie raniony podczas walki. Czy będzie wstanie nadal bronić Gotham City przed złem? 

Batman znów porządnie oberwał. Czy Bruce Wayne zrezygnuje z roli superbohatera?
foto: kadr z komiksu Justice League #6 (2018)

Każdy miłośnik Batmana, który wychował się w latach 90., na pewno pamięta historię zatytułowaną „Knightfall”. To właśnie wtedy Bane napędzany substancją znaną jako Venom, złamał kręgosłup Mrocznego Rycerza. Bruce Wayne na jakiś czas odwiesił maskę i pelerynę nietoperza i musiał liczyć na zastępstwo swoich przyjaciół. Wygląda na to, że bohater najbliższe miesiące również spędzi na powrocie do zdrowia. W 6. numerze najnowszej odsłony „Justice League Batman doznał poważnego urazu, który skutecznie wykluczy go na jakiś czas z akcji. 

„Justice League” #6 - Batman zakończy karierę?

W najnowszych przygodach Ligi sprawiedliwości stworzonych przez scenarzystę Scotta Snydera oraz rysowników Jorge Jimeneza, Alejandro Sancheza i Toma Napolitano, z Source Wall - bariery, która znajduje się na obrzeżach multiwersum, wystrzeliła moc, która zagraża wszystkim światom DC. Najpotężniejsi herosi połączyli siły, by zniszczyć Totality. W tym celu Superman i Martian Manhunter wraz z Batmanem i Hawkgirl postanowili zatrzymać niebezpieczeństwo. Niestety niespostrzeżenie na misję wybrali się również Joker i Lex Luthor. Celem łysego superzłoczyńcy było dotarcie do serca Totality, by pozyskać ogromną moc. Batman próbował mu w tym przeszkodzić, co nie zakończyło się zbyt szczęśliwie dla Mrocznego Rycerza.

Justice League #6 (2018)

Luthor użył kosmicznej mocy Totality, by pokonać obrońcę Gotham. Potężna energia uderzyła z pełną siłą w Batmana, w wyniku czego bohater padł na ziemię z połamanymi kończynami. Wygląda na to, że Wayne będzie musiał się wykurować do 12 numeru „Justice League”, którego premiera zapowiedziana jest na grudzień 2018 roku. W tym zeszycie Batman ma odgrywać kluczową rolę. Trudno wyobrazić sobie herosa w akcji z porządnie pogruchotanymi kośćmi rąk i nóg. 

Na razie nie wiadomo, czy wydarzenia z „Justice League” #6 wpłyną na solowe przygody Mrocznego Rycerza. Przekonamy się w kolejnych numerach serii o Lidze Sprawiedliwości. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman Liga Sprawiedliwości DC Comics Komiks