05.10.2018 12:39

Ben Affleck zakończył odwyk. Czy powróci do pracy nad Batmanem?

Ben Affleck wydał oświadczenie, w którym informuje o swoim zakończonym odwyku alkoholowym. Czy powróci do pracy na planie?

Ben Affleck
foto: KELA/Broadimage/EAST NEWS

Ben Affleck zakończył 40-dniowy odwyk, na który trafił w sierpniu 2018 po interwencji jego żony, Jennifer Garner. Aktor w oficjalnym oświadczeniu podzielił się swoim problemem i podziękował za wsparcie rodziny, przyjaciół i fanów. 

Ben Affleck  rehab

Ben Affleck o zakończonym odwyku alkoholowym

Na początku października 2018, aktor umieścił obszerny post na Instagramie, gdzie wyjaśnił naturę swojego problemu oraz podziękował za wszystkie ciepłe słowa i gesty. Niestety, nie wspomniał o powrocie do pracy za lub przed kamerą.

"

W tym tygodniu zakończyłem czterdziestodniowy pobyt w centrum leczenia odwykowego i pozostaję pod opieką pozaszpitalną.

Wsparcie, które otrzymałem od mojej rodziny, kolegów i fanów znaczy dla mnie więcej niż potrafię wyrazić słowami. Dało mi siłę i podporę, by rozmawiać o mojej chorobie z innymi.
Walka z jakimkolwiek uzależnieniem jest trudnym i dozgonnym zmaganiem. Dlatego nikt nigdy nie jest tak naprawdę na lub poza leczeniem. To całodobowe zobowiązanie. Walczę dla siebie i dla mojej rodziny. Tyle osób odezwało się w social mediach, mówiąc o swoich własnych podróżach z uzależnieniem. Tym ludziom chcę powiedzieć dziękuję. Wasza siła jest inspirująca i wspiera mnie w sposób, o jakim nie wiedziałem, że jest możliwy. Pomaga mi świadomość, że nie jestem sam. Jak musiałem sobie przypomnieć, jeśli masz problem, szukanie pomocy jest oznaką odwagi, a nie słabości czy porażki. 

Z akceptacją i pokorą, kontunuuję korzystanie z opmocy tak wielu ludzi i jestem wdzięczny wszystkim, którzy są ze mną. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł służyć za przykład dla innych, którzy zmagają się z uzależnieniem. "

Sytuacja, której dotyczy powyższe oświadczenie, to nie pierwszy taki przypadek w życiu Bena Afflecka. Zakończony właśnie odwyk jest już trzecią próbą aktora, by wrócić do trzeźwości. Wcześniej Affleck poddawał się leczeniu odwykowemu w 2001 i 2017 roku.

„The Batman”: Ben Affleck nadal zaangażowany w produkcję?

Stan, w jakim obecnie znajduje się aktor, reżyser i producent z pewnością nie sprzyja jego dalszej pracy nad projektami filmowymi. Nieoficjalnie ogłoszono już, że Affleck pożegnał się już z rolą Batmana w DCEU, natomiast wciąż ma pełnić rolę producenta w powstającym filmie „The Batman” Matta Reevesa. Zdjęcia do produkcji mają wystartować w połowie 2019 roku. Aktualnie trwają poszukiwania nowego odtwórcy roli Mrocznego Rycerza.

Natalia Hluzow
Tagi: Ben Affleck