05.11.2018 13:45

Bohaterowie "Avengers: Infinity War" mieli wyglądać zupełnie inaczej

W sieci pojawiło się wiele concept artów z filmu "Avengers: Infinity War", przedstawiających alternatywne stroje głównych bohaterów. Jak mieli wyglądać Kapitan Ameryka, Spider-Man, Iron Man, Thor i Winter Soldier?

Bohaterowie "Avengers: Infinity War" mieli wyglądać zupełnie inaczej
foto: materiały promocyjne

Filmy superbohaterskie mają to do siebie, że w kolejnych częściach herosi dostają nowe kostiumy. Zanim nowa zbroja, kombinezon czy hełm zadebiutują na kinowym ekranie, cały zespół artystów przygotowuje różne projekty wyglądu postaci. W sieci pojawiło się wiele skanów z książki "Marvel's Avengers: Infinity War - The Art of the Movie", w której zaprezentowano concept arty z 3. części "Avengers".

"Avenger: Infinity War" - jak mieli wyglądać bohaterowie?

Kilka miesięcy po premierze blockbusterów na podstawie komiksów w internecie zaczynają się pojawiać niewykorzystane projekty wyglądu bohaterów. Tak samo było w przypadku "Infinity War". Jednak premiera oficjalnego zbioru concept artów wydanego w formie albumu, pozwoliła fanom MCU przyjrzeć się temu, jak mieli wyglądać członkowie grupy Avengers. Użytkownik Twittera znany jako AKASpidey postanowił podzielić się zawartością książki "Marvel's Avengers: Infinity War - The Art of the Movie".

Jak widać, herosi mieli szansę zyskać wygląd odmienny od tego, co pojawiło się w finalnej wersji filmu. Dzięki AKASpidey'owi możemy zobaczyć niewykorzystany pomysł na kaptur w kostiumie Black Widow, różne wariacje zbroi Thanosa, czy wakandzką wersję stroju Winter Soldiera. Najmniej zmian zaszło w projekcie zbroi Iron Mana, ale fani mają okazję zobaczyć, jak w pełnej okazałości wygląda nowa wersją reaktora łukowego. Najwięcej wariantów uniformów dostali Spider-Man, Thor i Kapitan Ameryka. Początkowo Steve Rogers miał mieć krótszą fryzurę i brodę oraz zupełnie inny kostium, miejscami nawiązujący do wyglądu komiksowego herosa znanego jako U.S. Agent. W przypadku boga piorunów mamy do czynienia z naprawdę dużą różnorodnością - od inspiracji serią Ultimate po futurystyczny karabin zamiast Stormbreakera. Największe emocje budzą jednak concept arty dotyczące Spidey'a. Pajęczak mógł mieć nie tylko zbroję Iron Spider wyglądającą jak z komiksów, ale zaprojektowano również filmową wersję słynnego czarnego stroju.

"Avengers 4" - kiedy premiera?

Zawartość książki "Marvel's Avengers: Infinity War - The Art of the Movie" może podpowiedzieć fanom, czego raczej nie zobaczymy w kolejnej części historii największych herosów Ziemi. Na razie o 4. części "Avengers" nie wiele wiadomo, ale przeciekły concept arty prezentujące wygląd nowego składu zespołu. Jak zakończy się ostateczna potyczka z Thanosem? Przekonamy się pod koniec kwietnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel