22.06.2017 15:38

Bohaterowie Marvela na okładkach rockowych płyt

Filmy od studia Marvela przeniknęły już do masowej świadomości. Teraz zawędrowały też na okładki słynnych albumów muzycznych.

Bohaterowie Marvela na okładkach rockowych płyt
foto: materiały prasowe + Dzik Pejnta

Poniższe grafiki to oficjalne koncepty. W 2015 roku Marvel udostępnił okładki hiphopowych płyt ze swoimi bohaterami, teraz trafili oni na albumy wykonawców bliższych sercu odbiorcom Antyradia i Antyradio.pl. Prace zostały wówczas wykonane przez różnych artystów, tak też jest i teraz.

Ryan Penagos, executive editor of digital media z firmy Marvel, zapowiedział, że z pełnym zestawem artów zapoznamy się we wrześniu 2017. Na dany moment udostępniono cztery prace. Fani rocka rozpoznają na nich przearanżowane okładki płyt Nirvany, Blondie, Guns N' Roses i The Clash. Oto co możemy przeczytać w oświadczeniu:

"

Tego września Marvel będzie celebrować bliskość fanów muzyki i czytelników komiksów. Powstaną grafiki wykonane przez najbardziej uznanych artystów Marvela. Będzie to unikatowa i limitowana kolekcja. Wydanych zostanie tylko pięć okładek będących hołdem dla klasycznych zespołów rockowych, które zdefiniowały i rozszerzyły granice gatunku muzycznego. "

Zobaczcie zatem jak prezentują się Rocket ze „Strażników Galaktyki”, Thor czy X-Meni na okładkach słynnych rockowych longplayów:

Zerknijcie też na nasze zestawienie 25 dziwnych okładek polskich płyt, jak również 30 dziwnych okładek chrześcijańskich albumów. Co więcej znane są przypadki, gdy kapele miały niezłe problemy przez kontrowersyjne grafiki - obejrzyjcie 10 szokujących okładek rockowych i metalowych płyt. Mamy też dla Was 25 wyjątkowo brzydkich rockowych okładek czy też te splagiatowane.

Przeróbka okładki płyty, którego zespołu podoba Ci się najbardziej?

Robert Skowronski