15.04.2016 11:21

Bohaterowie filmowi jako starcy

Przeżywają na ekranie kolejne przygody, ratują świat od zła, są w pełni sprawności fizycznej. Jednak nawet filmowi bohaterowie muszą kiedyś przejść na emeryturę. Jak wyglądaliby oni jako starcy?

Bohaterowie filmowi jako starcy
foto: Alex Solis / oddworx.com

Alex Solis przedstawił nam już swoją wizję postaci z horrorów jako dzieci. Tym razem odwrócił proces i ukazał pomarszczonych oraz dotkniętych reumatyzmem bohaterów kina. Dużą część swoich grafik poświęcił superherosom. Taki Batman i Superman, ale i wielu innych, od dziesięcioleci żyją na kartach komiksów. Choć na ekranie przyjmują oni twarze kolejnych młodych aktorów, to ich metryka pokazuje, że są już w sędziwym wieku.

Strach pomyśleć o tym kto będzie bronił świata, gdy ich już zabraknie. Jednak do tego czasu mogą jeszcze próbować walczyć ze złem. Przygarbione postury, wspomaganie się przy poruszaniu laską albo nawet balkonikiem. Z pewnością zanik nie tylko pamięci, ale i supermocy. Chyba możemy zacząć się obawiać o bezpieczeństwo wszechświata.

Drugą grupę prac Solisa stanowią te poświęcone postaciom z animacji. Przede wszystkim niepokoi przyszłość Smerfów. Niebieskie stworki zdają się pozbawione możliwości prokreacji, a co za tym idzie ich całą populację czeka prawdopodobnie zagłada. Taka Myszka Mickey może przynajmniej pójść w ślady swojego stwórcy i zahibernować swoje ciało (tak wiemy, to tylko legenda, a Walt Disney spoczywa na cmentarzu w Glendale).

Co prawda „starość nie radość”, ale prace Alexa Solisa, pomimo drzemiącego w nich przesłania o przemijalności, mogą Wam poprawić humor:

Sam autor uważa, że starość nic nie znaczy, a najważniejsze jest zachowanie młodości ducha:

"

Uważam, że wiek to nic więcej, jak tylko zwykła liczba. Dopóki pozostaje się zgodnym ze swoimi marzeniami, to lata na karku nic nie znaczą. Bez względu na starość dalej można osiągać wyznaczone cele. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. "

Nie ma więc co narzekać tylko trzeba działać!

Które grafiki podobały Wam się najbardziej?

Robert Skowronski