15.09.2018 10:27

Brad Pitt – najlepsze filmy i najlepsze role [WYNIKI SONDY]

Jakie są najlepsze filmy z Bradem Pittem i które role aktora zasługują na największy podziw? Prezentujemy najciekawsze tytuły i niezapomniane występy jednego z najsłynniejszych hollywoodzkich gwiazdorów.

Brad Pitt najlepszy film i rola
foto: 20TH CENTURY FOX / MORTON, MERRICK / AlbumEAST NEWS

Brad Pitt zaczął grywać w filmach już w latach 80., jednak dopiero rola autostopowicza J.D. w „Thelmie i Louise” stała się prawdziwym przełomem w jego karierze. Od tego momentu otrzymywał już coraz większe i coraz ciekawsze role, aż do osiągnięcia statusu jednej z największych gwiazd Hollywood, który utrzymuje do dziś.

Atrakcyjność fizyczna Pitta wyeksponowana w jego pierwszej ważnej roli przez lata była nie tylko jego atutem, ale i brzemieniem. Aktor w oczach wielu stał się bowiem filmowym przystojniakiem, który nadaje się tylko do rozkochiwania w sobie żeńskiej części publiczności. Być może właśnie dlatego zaczął przyjmować role coraz dziwniejsze i zrywające z wizerunkiem amanta.

Pierwszą nominację do Złotego Globu zdobył wprawdzie za występ w romantycznych „Wichrach namiętności” w 1994 roku, jednak statuetkę otrzymał dopiero za rolę psychicznie chorego chłopaka w „12 małpach”. Zdobył też Puchar Volpiego dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji za „Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. Był pięciokrotnie nominowany do Oscara. Nagrodę przyniosła mu drugoplanowa rola w „Zniewolonym” Steve’a McQueena. Do historii przeszły też - mniej uznane na festiwalach, za to kultowe dla publiczności - kreacje Pitta w mocnych filmach, takich jak „Siedem”, „Fight Club”, „Przekręt” czy „Bękarty wojny”.

Która z wymienionych ról była najlepsza? Do jakiego filmu z Bradem Pittem wracacie najchętniej? Sprawdźcie wyniki naszej sondy!

Brad Pitt fight club

Ranking filmów z Bradem Pittem

Jeśli chodzi o najlepsze filmy z Bradem Pittem, trudno byłoby wyobrazić sobie innego zwycięzcę, niż tego, który otrzymał aż 27% Waszych głosów. Mowa oczywiście o „Fight Clubie” Davida Finchera, jednym z najbardziej genialnych filmów w historii kina, gdzie Pitt wcielił się w walczącego z systemem Tylera Durdena, założyciela podziemnego kręgu.

Na drugim miejscu, również bez niespodzianek, uplasowały się „Bękarty wojny”. Uznawany przez wielu fanów za szczytowe osiągnięcie Quentina Tarantino film zdobył 16% głosów.

Trzecie miejsce z wynikiem 12% zgarnął mroczny thriller „Siedem” – kolejne dzieło Finchera na podium. Jakie tytuły znalazły się na kolejnych miejscach? Ranking 20 najlepszych filmów z Bradem Pittem prezentujemy poniżej:

Brad Pitt najlepsze filmy

Najlepsza rola Brada Pitta – ranking

Wyniki sondy na najlepszą rolę Brada Pitta wskazują, że jego kreacje mają dla Was ścisły związek z jakością filmów. Dwa pierwsze miejsca pokrywają się bowiem z rankingiem produkcji z udziałem aktora – 28% głosów i pierwsze miejsce zdobył Tyler Durden z „Fight Clubu”, zaś drugie z wynikiem 12% – Aldo Raine z „Bękartów wojny”. Zmieniła się jedynie pozycja zamykająca podium. Gościnny występ Pitta w „Deadpoolu 2” rozbawił widzów tak bardzo, że na Vanishera zagłosowało aż 11% osób. David Mills z „Siedem” znalazł się dopiero na… siódmym miejscu. Kompletne wyniki głosowania poniżej:

Brad Pitt najlepsze role

Swoją ostatnią główną rolę Brad Pitt zagrał w oryginalnej produkcji Netfliksa pt. „Machina wojenna”. W 2019 roku zobaczymy go natomiast u boku Leonarda DiCaprio w „Once Upon a Time in Hollywood” – najnowszym dziele Quentina Tarantino.

Natalia Hluzow
Tagi: #Brad Pitt #Duperele