28.04.2017 10:01

Cezary Pazura jako Jack Sparrow w „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara”

Wiele osób chciałoby być Johnnym Deppem. Cezary Pazura dostał taką możliwość dubbingując słynny postrach mórz w filmie „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.

Cezary Pazura jako Jack Sparrow w „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara”
foto: kadr z wideo

Odtwórca roli Jurka Kilera ma bogate doświadczenie również jako aktor głosowy. Pazura dubbingował już takie filmy, jak „Epoko lodowcowa”, „Asterix na olimpiadzie”, „Gnomeo i Julia”, „Gang Wiewióra” i wiele innych. Mało tego miał on już okazję użyczyć głosu postaci granej przez Deppa, gdyż dubbingował Szalonego Kapelusznika w „Alicji w Krainie Czarów” i „Alicji po drugiej stronie lustra”.

Cezary Pazura już od dłuższego czasu jest bardzo aktywny w serwisie YouTube. Tam też opublikował wideo ze swojej wizyty w studiu SDI Media. To też lekcja historii polskiego dubbingu. Pazura opowiada o starej szkole podkładania głosu, jak i odsłania tajemnice współczesnej realizacji.

Zobaczcie pracę wujka Czarka przy wcielaniu się w postać Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara”:

Jak łatwo się domyślić obraz w reżyserii Joachima Roenninga i Espena Sandberga trafi 26 maja 2017 roku do polskiej dystrybucji w dwóch wersjach językowych. Podobnie też było z „Legionem samobójców”, w którym Jared Leto przemawiał głosem Borysa Szyca.

Kogo jeszcze usłyszymy w polskiej wersji językowej? Tego jeszcze nie wiemy, ale postaci do zdubbingowania jest całe mnóstwo, gdyż w obsadzie dzieła znalazły się takie osoby, jak: Orlando Bloom, Geoffrey Rush jako Barbossa, Kevin McNally w roli Joshameego Gibbsa, Stephen Graham jako Scrum, Keira Knightley, Kaya Scodelario, Brenton Thwaites i Golshifteh Farahani. Na ekranie ma się również pojawić Paul McCartney, który zagra zupełnie nową postać.

Jak Ci się podoba Cezary Pazura jako Jack Sparrow?

Robert Skowronski
Tagi: #Duperele #Piraci z Karaibów