19.10.2016 12:38

Chewbacca w usuniętej scenie z „Przebudzenia Mocy”

Znacie już na pamięć całe „Przebudzenie Mocy”? Tak się Wam tylko wydaje, gdyż światło dzienne ujrzała nieznana dotąd scena z Chewbaccą.

Chewbacca w usuniętej scenie z „Przebudzenia Mocy”
foto: kadr z wideo

Jeszcze chwila, jeszcze moment, a będziemy świętować pierwszą rocznicę ukazania się „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy”. Trochę czasu już minęło, a my wciąż nie poznaliśmy wszystkich sekretów filmu w reżyserii J.J. Abramsa. Po tym jak już odbyła się jego premiera w grudniu 2015 roku usłyszeliśmy, że kilka sekwencji nie trafiło do finalnego dzieła.

Mamy je wszystkie poznać, gdy na sklepowe półki trafi specjalna edycja „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy”, a ma to nastąpić w listopadzie 2016 roku. Nim się to jednak stanie naszym oczom przedstawiono jedną z takich scen, w której widzimy erystyczny pojedynek między Chewbaccą a Unkarem Pluttem granym przez Simona Pegga.

Do spotkania doszło w Maz Kanata na planecie Takodana. Grozi on Rey za to, że ukradła jego statek. Dziewczyna wyciąga broń i celuje w Unkara, ten jednak ją rozbraja i sytuacja zaczyna wyglądać na coraz mniej sprzyjającą bohaterce. W tym momencie do kłótni wtrąca się Wookie wraz ze swoimi porykiwaniami.

Tej sekwencji nie można zaliczyć do kategorii tych, które znacząco wpływają na wydarzenia na ekranie. Ot miły dodatek ze szczyptą humoru. Rzecz dla maniaków „Gwiezdnych wojen”.

Jeżeli jesteście takowymi, to z pewnością zainteresuje Was możliwość zakupu replik rekwizytów z „Przebudzenia Mocy”. Wcześniej na aukcję trafiła też kurtka Hana Solo, można też stworzyć własny strój Lorda Vadera, sprawić sobie maskę Wookiego, a dzięki wirtualnej rzeczywistości doświadczyć władania mieczem świetlnym, choć w ostatnim wypadku lepiej nie zapisywać się do szkoły uczącej posługiwania się tą bronią, gdyż Lucasfilm może Was pozwać.

Sprawicie sobie specjalną edycję „Przebudzenia Mocy”?

Robert Skowronski
Tagi: Star Wars