17.10.2017 15:13

Cmentarz popkultury 2017 roku jako oryginalna dekoracja na Halloween

Nauczyciel sztuki z Nowego Jorku postanowił uczcić Halloween w nietypowy sposób. W swoim ogródku postawił cmentarz, na którym pogrzebał trendy 2017 roku.

Cmentarz popkultury 2017 roku jako oryginalna dekoracja na Halloween
foto: kadr z wideo

Niektórzy szyją stroje i przerażające maski, organizują imprezy lub kupują słodycze, by nie dać się zaskoczyć pytaniom „cukierek albo psikus?”. Natomiast Michael Fry, nauczyciel sztuki z Mamaroneck w Nowym Jorku, do Halloween przygotował się zupełnie inaczej niż wszyscy. Na dwa tygodnie przed świętem, obok domu postawił cmentarz pełen zabawnie opisanych nagrobków. Kiedy nadejdzie Halloween, w jego ogródku zamiast podświetlonych dyń będą straszyć trendy popkultury 2017 roku.

Wśród pogrzebanych możemy zauważyć „starą Taylor Swift”, smoka Daenerys z „Gry o Tron”, system „Trump Care”, normalne pory roku czy oglądanie transmisji na żywo. Amerykanin inspiracje do tworzenia nagrobków czerpał też od swoich uczniów, którzy na co dzień prezentują przywiązanie do trendów, takich jak wydymanie ust, domowej roboty gluty czy „dabbing”. Nauczyciel i rodzic w jednym, w swoim ogródku umieścił więc wszystko, co odejdzie wraz z 2017 rokiem lub co jego zdaniem odejść powinno. W rozmowie z „Mashable” przyznał:

"

Jako nauczyciel widuję uczniów „dabbingujących” cały czas. A domowej roboty gluty widzę w mojej klasie zdecydowanie zbyt często. [Ten cmentarz] jest więc obrazem mojego własnego myślenia życzeniowego, by to wszystko umarło.” "

Cmentarz Michaela Fry’a jest upiorny i zabawny jednocześnie, co jest wielkim powodem do radości jego córki, która bez wątpienia może pochwalić się w klasie najciekawszą halloweenową dekoracją domu.

cmentarz

Poprzez stworzenie nietypowej instalacji w ogródku, Amerykaninowi udało się nie tylko przygotować świetną dekorację na nadchodzące Halloween, ale także w bardzo zabawny i kreatywny sposób skomentować współczesną popkulturę. 

Natalia Hluzow