01.02.2018 10:42

Czy Dumbledore i Grindelwald będą mieli romans w sequelu „Fantastycznych zwierząt”?

W drugiej części „Fantastycznych Zwierząt” zobaczymy młodych Albusa Dumbledore'a i Gellerta Grindelwalda. Czy między nimi pojawi się uczucie?

Czy Dumbledore i Grindelwald będą mieli romans w sequelu „Fantastycznych zwierząt”?
foto: CapFSD/face to face/East News, Warner Bros/East News

Seria filmów o Harrym Potterze już za nami, ale w 2016 roku pojawił się pierwszy kinowy spin-off dziejący się w świecie stworzonym przez J.K. Rowling. Mowa o filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”Eddiem Redmaynem w roli głównej. Już niedługo, bo 16 listopada 2018 roku zobaczymy drugą część filmu zatytułowaną „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Tym razem Newt Scamander połączy siły z młodym Albusem Dumbledorem (Jude Law), by pokonać czarodzieja o rasistowskich zapędach, w którego wcielił się Johnny Depp. Fani zastanawiają się, czy w filmie Davida Yatesa pojawi się wątek homoseksualnego romansu Dumbledore'a i Grindelwalda.

Dumbledore był gejem?

Jakiej orientacji był były dyrektor Hogwartu? W 2007 roku Rowling wyznała w jednym z wywiadów, że zawsze postrzegała tego bohatera jako homoseksualistę. Zresztą w książkach pojawiło się kilka wskazówek, co do orientacji Dumbledore'a. Kiedy pojawił się zarys fabuły 2. części „Fantastycznych zwierząt”, prawdziwi fani świata Harry'ego Pottera zaczęli zachodzić w głowę, czy pojawi się wątek romansu Dubledore'a i Grindelwalda. 

Młodzi Dumbledore i Grindelwald

Reżyser filmu został zapytany o to w rozmowie z Entertainment Weekly. Okazuje się, że uczucie między bohaterami nie zostanie powiedziane wprost.

"

Myślę, że wszyscy fani są tego świadomi. Miał bardzo napiętą relację z Grindelwaldem, kiedy byli młodymi mężczyznami. Zakochali się w swoich pomysłach i ideologiach.  "

Całkiem możliwe, że romans między bohaterami zostanie ukazany w kolejnych częściach „Fantastycznych Zwierząt”. Oryginalnie miała to być trylogia, jednak wiadomo, że ewentualna kontynuacja zależy od powodzenia finansowego filmu. Pierwsza część nie była ogromnym hitem, a nad drugą wisi zła sława Johnny'ego Deppa, który został oskarżony przez ówczesną żonę Amber Heard o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią. Opinia publiczna oraz fani aktora podzielili się. Niektórzy nawet bojkotowali „Zbrodnie Grindelwalda” za jedną z głównych ról Deppa. Promocja filmu niefortunnie rozpoczęła się, kiedy pojawiła się akcja #metoo, co przypomniało potencjalnym widzom o oskarżeniach Heard. 

Jak potoczą się losy spin-offa? Przekonamy się pod koniec roku, kiedy film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Johnny Depp Harry Potter Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald Jude Law