10.05.2018 12:26

Czy Mark Hamill powróci w „Star Wars IX”?

Czy Mark Hamill rzeczywiście zapowiedział powrót Luke'a Skywalkera w 9. epizodzie „Gwiezdnych Wojen”? A może to jedynie kolejny internetowy żarcik aktora? 

Luke Skywalker (Mark Hamill)
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

W nowych częściach „Gwiezdnych Wojen” powróciło wiele postaci z oryginalnej trylogii, w tym niewidziany na ekranie od 30 lat Luke Skywalker, w którego ponownie wcielił się Mark Hamill. Fani mieli nadzieję, że Luke odegra ważną rolę w „Przebudzeniu Mocy”, ale bohater został wyparty przez nowe postacie i pojawił się jedynie w ostatniej scenie, nie wypowiadając nawet słowa. Co prawda w „Ostatnich Jedi” na ekranie pojawia się często, ale zmiana młodego adepta Jedi w podstarzałego i zgryźliwego jegomościa, nie przypadła do gustu wszystkim fanom. Finalnie Luke postanowił zaangażować się w nowy kosmiczny konflikt, poświęcając swoje życie. Pozostała po nim jedynie powiewająca na wietrze szata. Jednak nie wszystko stracone. Mark Hamill za pomocą swojego Twittera zasugerował, że być może Skywalker powróci w 9. części „Star Wars”.

Luke Skywalker w 9. części „Gwiezdnych Wojnach” ?

Na profilu aktora pojawiła się ilustracja, przedstawiająca medytującego Luke'a, znajdującego się na wyspiarskiej planecie Ahch-To. Mistrz Jedi wypowiada słowa „See you around kid”, które w filmie padły w kierunku Kylo Rena podczas walki na planecie Crait. 

Zamieszczone przez Hamilla zdjęcie oczywiście nie jest oficjalnym potwierdzeniem, że jego bohater powróci w kontynuacji gwiezdnej sagi. Bardzo możliwe, że aktor droczy się z fanami, co niejednokrotnie zdarzało mu się już w przeszłości. Wielu fanów „Gwiezdnych Wojen” ma jednak nadzieję, że film „Ostatni Jedi” nie był równocześnie ostatnią produkcją, w której mogliśmy oglądać Hamilla w roli Luke'a. Aktor może powrócić do postaci zarówno w scenach retrospektywnych oraz jako Duch Mocy. W końcu w takiej formie pojawiło się już wielu mistrzów Jedi, chociażby Yoda w 8. epizodzie.

Czy w grudniu 2019 roku ponownie zobaczymy kultowego bohatera? Na razie zostaje nam czekać. 

Czy Luke Skywalker powróci w 9. epizodzie „Gwiezdnych Wojen”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Mark Hamill Star Wars Luke Skywalker Gwiezdne wojny: Epizod IX