21.08.2018 15:11

Czy Spider-Man powróci w „Avengers 4”?

Spider-Man to klasyczna postać Marvela, która przez lata znajdowała się w logo giganta komiksowego. Czy bohater powróci w nadchodzącym filmie „Avengers 4”?

Spider-Man Avengers: Infinity War
foto: kadr z wideo

UWAGA! Artykuł zawiera POWAŻNE spoilery dotyczące fabuły „Avengers: Infinity War”
Finał „Avengers: Infinity War” przedstawił nam śmierć bardzo ważnych bohaterów, takich jak Doktor Strange, Black Panther, czy większość Strażników Galaktyki. Żadna z nich nie bolała jednak tak bardzo, jak scena, w której Peter Parker pożegnał się z Iron Manem. Obydwaj aktorzy dali z siebie wszystko, a efekt końcowy wycisnął niejedną łzę z widowni zebranej na salach kinowych.

Jednak żyjemy w takich czasach, że ogromną ilość informacji o filmie otrzymujemy jeszcze przed premierą. Jest to ogromny problem, zwłaszcza dla tak zaskakującej produkcji jak „Avengers: Infinity War” - nie zdradzenie wszystkich sekretów staje się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego wielka szkoda, że na kilka miesięcy przed premierą 19. filmu MCU dowiedzieliśmy się, że Tom Holland podpisał kontrakt na 6 filmów, czyli „Civil War”, „Spider-Man: Homecoming”, „Avengers: Infinity War”, a także „Avengers 4”, „Spider-Man: Far From Home” i niezatytułowane zwieńczenie jego solowej trylogii.

Czy Spider-Man pojawi się w Avengers 4?

W materiale udostępnionym na kanale Wired, w którym bracia Russo opisują wszystkich bohaterów „Infinity War”, fragment poświęcony T’Challi nie pozostawia wątpliwości – Black Panther zdecydowanie powróci, by pomóc oryginalnym Avengerom ostatecznie pokonać zło. Jaki los czeka na Pajączka? Cóż, tego dokładnie nie wiemy - w tym samym wywiadzie twórcy skupili się raczej na tym, że byli bardzo podekscytowani możliwością pokazania tej klasycznej postaci na dużym ekranie.

Wspomnieli również o tym, że relacja mentor - uczeń, która zawiązała się między Spider-Manem a Iron Manem, znalazła swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Reżyserowie zdradzili, że Robert Downey Junior bardzo pomagał Tomowi Hollandowi w radzeniu sobie z presją, która ciąży na aktorach wcielających się w tak bardzo znane i kochane postaci. Bracia Russo bardzo docenili relację, która wytworzyła się między mężczyznami.

Spider-Man i Iron Man

Avengers 4 - kiedy premiera?

Spider-Man powróci w swoim solowym filmie o podtytule „Far From Home”. W filmie głównym przeciwnikiem Pajączka ma zostać Mysterio, w którego rzekomo wcieli się Jake Gyllenhaal, jednak na razie nie ujawniono żadnych oficjalnych informacji. Sequel „Homecoming” pojawi się w kinach 5 lipca 2019 roku. Zanim jednak zobaczymy samotnego Spider-Mana, do kin w kwietniu 2019 roku trafi „Avengers 4”.

Kamil Kacperski
Tagi: Spider-Man Avengers